monitoring miejski

i

Autor: www.pixabay.com

Gorzów: W mieście jest nowy monitoring wizyjny

2022-01-05 15:29

33 nowoczesne kamery zamontowane są przy przystankach MZK. Obejmują one sporą część Gorzowa. Obraz z nich trafia do centrum monitoringu w komendy policji przy ul. Wyszyńskiego. Dzięki temu ma być w mieście bezpieczniej.

Oko wielkiego brata uzbrojono w nowoczesne kamery cyfrowe. Dokładnie w 33. W Gorzowie testowany jest nowoczesny monitoring wizyjny. Kamery są na przystankach autobusowych i tramwajowych. Pokazują co się na nich dzieje, ale ich zasięg jest dużo większy i obraz obejmuje także sporą część miasta. W ramach systemu powstała serwerownia w urzędzie miasta przy ul. Łokietka. Utworzono i wyposażono centrum monitoringu wizyjnego w komendzie miejskiej przy ul. Wyszyńskiego. Jest tam ściana wizyjna i komputery.

To z całą pewnością wpłynie na sposób reagowania w sprawach zagrożenia bezpieczeństwa i na szybkość reakcji policji czy straży miejskiej, która będzie informowana o różnego rodzaju zagrożeniach - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu.

Stanowisko do monitoringu utworzono również w komendzie wojewódzkiej. Monitoring jest częścią systemu dynamicznej informacji podróżnych, jaki zamontowano na przystankach MZK. Koszt inwestycji to prawie 9 mln zł.

Skala Samooceny SES M. Rosenberga

Pytanie 1 z 10
Uważam, że jestem osobą wartościową przynajmniej w takim samym stopniu, co inni