Ile razy można podchodzić do in vitro? Wyjaśniamy, kiedy kolejne próby mają sens

i

Autor: Getty images We wrześniu powinien ruszyć gorzowski program in vitro.

Gorzów: W lipcu powinniśmy wiedzieć, kto będzie realizował miejski program in vitro

2021-06-23 13:50

Realizację programu in vitro miasto chce zlecić lecznicy, która w ostatnich trzech latach wykonywała rocznie minimum 200 takich procedur. Jeżeli do 7 lipca uda się znaleźć chętnych, program powinien ruszyć zaraz po wakacjach.

We wrześniu powinien wystartować program in vitro w Gorzowie. Magistrat ogłosił przetarg na wyłonienie lecznicy, która będzie go realizowała. Do konkursu mogą przystąpić placówki medyczne, które zajmują się leczeniem bezpłodności i w ostatnich trzech latach wykonywały rocznie minimum 200 procedur zapłodnienia pozaustrojowego.

Mam nadzieję, że uda nam się wyłonić wykonawcę, to jest dla nas najistotniejsze. W momencie wyłonienia wykonawcy, podpisania umowy od razu ruszamy z uruchomianiem programu, żebyśmy mogli zacząć we wrześniu - mówi Małgorzata Domagała wiceprezydent Gorzowa.

Na oferty urzędnicy czekają do 7 lipca. Szczegóły w BiP-ie.

W tym roku miasto zamierza wydać na program 100 tys. zł, w przyszłym 150, a w latach 2023-2024 po 200 tys. zł. Łączna kwota 650 tys. zł. to zdecydowanie mniej niż zapowiadano kilka miesięcy temu, wówczas mówiło się o 1,8 mln zł. Przypomnijmy: pary, które będą chciały skorzystać z programu mogą liczyć na wsparcie ze strony miasta w wysokości do 5 tys. zł.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...