Nowe stacje ładowania zlokalizowane zostały przy ulicach Składowej, Witosa, Paderewskiego i Herberta. Są charakterystyczne, wykonane w żółto-szarej kolorystyce, nawiązującej do miejskiej komunikacji publicznej.
Na razie pojawiły się cztery urządzenia, ale docelowo będzie ich 12: sześć jeszcze w tym roku, a dwa kolejne na początku przyszłego. Znajdą się one przy ulicach Hejmanowskiej, Chopina, Strzeleckiej, Targowej, Obrońców Pokoju, Mościckiego, Łokietka i Kosynierów Gdyńskich.
Za budowę i obsługę stacji odpowiada firma Powerdot.
Stacje ładowania zlokalizowane w pobliżu głównych punktów w mieście
Ulice przy których pojawił się (i pojawią) nowe stacje ładowania pojazdów wybrane zostały nie przypadkowo. To miejsca w pobliżu dużych sklepów, urzędów, biur czy galerii, czyli takich, do których często udają się mieszkańcy.
Ładowanie samochodu jest czynnością, która powinna odbywać się przy okazji załatwiania codziennych spraw, takich, jak zakupy, wizyta w urzędzie, spotkanie biznesowe. Dzięki temu użytkownik auta elektrycznego nie traci swojego cennego czasu. W przypadku inwestycji gorzowskiej warta podkreślenia jest też lokalizacja części ładowarek w pobliżu osiedli mieszkaniowych, co jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców miasta – mówi Grigoriy Grigoriev, dyrektor Generalny Powerdot w Polsce.
W mieście docelowo znajdzie się osiem stacji typu DC, które pozwalają jednocześnie ładować trzy auta prądem stałym wynoszącym 50 kW (ul. Witosa i Składowa), 60 kW (Kosynierów Gdyńskich, Strzelecka, Mościckiego), 100 kW (Obrońców Pokoju) oraz 120 kW (Targowa, Łokietka).
Pozostałe cztery stacje to stacje typu AC ładujące mniejszą mocą 22 kW i umożliwiające jednoczesne ładowanie dwóch aut. Urządzenia dostępne są 7 dni w tygodniu 24 h/dobę.
Gorzów liderem wśród polskich miast! Znalazł się na elitarnej liście
W Ewidencji Infrastruktury Paliw Alternatywnych (EIPA) widnieją obecnie 32 urządzenia do ładowania pojazdów elektrycznych zlokalizowane na terenie Gorzowa Wlkp. Według szacunków Powerdot wyposażone są one w 69 ogólnie dostępnych punktów ładowania. Dzięki takiej liczbie Gorzów staje się jednym z liderów rozwoju tego typu infrastruktury wśród polskich miast.