Gorzów: Remont Chrobrego

i

Autor: kb Tu jeszcze stoi sprzęt, ale od jutra tą jezdnią będziemy jeździć.

Gorzów: Uważajcie na Trasie Nadwarciańskiej. Powrót ładnej pogody

2021-10-28 7:11

Mam dwie informacje: dobrą i złą. Dobra jest taka, że dzisiaj i na weekend zapowiada się bardzo ładna pogoda. Zła: jeśli nie ominiecie Trasy Nadwarciańskiej, to na słonko będzie patrzeć stojąc w poważnych korkach.

Na Trasę Nadwarciańską drogowcy już weszli, żeby jeszcze przed Wszystkich Świętych sfrezować nawierzchnię. Niestety wczoraj wiązało się to z paraliżem dróg dojazdowych do Trasy rano i w trakcie popołudniowych godzin szczytu.

Już od jutra zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu Chrobrego - Wybickiego - Jagiełły. Ruch z Jagiełły do Wybickiego i w drugą stronę będzie przekierowany na pasy ze świeżo wylaną nawierzchnią. Drogowcy zajmą się teraz tymi, którymi jeździliśmy do tej pory. Chrobrego wciąż nie pojedziemy od Wybickiego do Mostu Staromiejskiego, poza pasem dojazdowym do Pocztowej. Nie skręcimy też w lewo z Jagiełły od Chrobrego w Dąbrowskiego. Będzie trzeba zawracać pod "białym kościółkiem".

Armagedon pod cmentarzami. Tłumy odwiedzają groby bliskich

Pamiętajcie też o remoncie fragmentu Żwirowej między Zagłoby a Bazaltową. Jest tam sygnalizacja świetlna, która steruje ruchem wahadłowym. Jak dowiedziałem się w gorzowskim magistracie, cała szerokość jezdni ma być udostępniona na Wszystkich Świętych. Zresztą będzie to jedyna dojazdówka do cmentarza 1 listopada. W poniedziałek policja zamknie ruch "od dołu" poza standardowymi wyjątkami: autobusami, taxi, osobówkami z osobami, które mają problem z poruszaniem się.

Drogowcy znów pojawili się na Kombatantów. Prace wykonuje firma Eurovia na 250 metrowym fragmencie od Grota-Roweckiego do Bora-Komorowskiego. Wszystko teoretycznie powinno potrwać do połowy listopada. Największe utrudnienia dla kierowców pojawią się na ostatnim etapie prac, kiedy będzie powstawało rondo na skrzyżowaniu Kombatantów z Szarych Szeregów.

Pogoda dzisiaj dopisze. W tym momencie mamy jakieś 7 stopni w Gorzowie, ale jest przyjemnie na dworze. Dobra jakość powietrza też w naszym mieście. Gorzowskie termometry pokażą aż 16 stopni, będzie też dużo słońca, opadów brak. Ciśnienie w normie, trochę zjedzie dopiero na wieczór. Długi weekend też wstępnie zapowiada się ładnie.

Król czy książę? Banalny test z historii Polski. 8/10 to plan minimum!

Pytanie 1 z 10
Mieszko II Lambert