ZGM

i

Autor: foto. ZGM Gorzow

Gorzów: Szykują sie podwyżki czynszów

2021-10-27 15:00

Lokatorzy mieszkań komunalnych od marca zapłacą więcej za mieszkania. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej podniesie czynsz za metr kwadratowy o 80 groszy.

Teraz za metr trzeba zapłacić 7,81 groszy. Od marca będzie to 8,61.​ Jak tłumaczy ZGM wpływa na to mają rosnące ceny materiałów, świadczonych usług na rzecz zasobu komunalnego, mediów użytkowych oraz kolejny wzrost minimalnego wynagrodzenia.

Rozumiem, że ta sytuacja może spotkać się z niezadowoleniem mieszkańców. Ale zarówno sytuacja ekonomiczna ale też wymogi prawne związane z utrzymaniem stawki bazowej czynszu nie pozwalają nam na wprowadzenie innych rozwiązań. Mówi Paweł Nowacki dyrektor ZGM w Gorzowie.

Osoby w najtrudniejszej sytuacji finansowej mogą liczyć na pomoc miasta bo utrzymany zostanie pakiet pomocowy w postaci ulgi obniżającej wysokość czynszu w wysokości 30% i 10%. Obniżka nie jest uzależniona od powierzchni zajmowanego lokalu mieszkaniowego. Od momentu wprowadzenia obniżki czynszu, z ulgi skorzystało ponad 650 domostw a w skali roku pomoc Miasta wyniosła ponad 480.000,00 zł.

Co tutaj nie pasuje do reszty?

Pytanie 1 z 10
Która figura nie pasuje do pozostałych?
Dlaczego warto jeść wątróbkę - cztery powody