roosevelta gorzów

i

Autor: UM Gorzów Wielkopolski

Gorzów: Tydzień z utrudnieniami drogowymi czas zacząć

2022-03-21 7:21

Informacja o utrudnieniach, które rozpoczną się już dzisiaj pojawiła się akurat jako ostatnia. Jeszcze trochę będzie trzeba się przemęczyć na ulicy Długosza. Poza tym kierowcy łatwego życia nie będą mieli m. in. na Roosevelta i Mościckiego.

Zacznijmy od tego, że już dzisiaj musicie się liczyć z niedogodnościami na ulicy Długosza. Na finiszu jest jej remont. Od dzisiaj (21.03) do środy (23.03) drogowcy będą tam wykładać warstwę ścieralną i porządkować teren. Z dużą obsuwą, ale lokalsi w końcu doczekają się normalnej jezdni.

W środę z kolei (23.03) wystartują kolejne prace na skrzyżowaniu ulic Roosevelta, Mieszka I i Kazimierza Wielkiego. Utrudnienia mogą pojawić się już jednak dzisiaj (21.03) w związku z przygotowaniami do zmian.

Przede wszystkim nie skręcimy w Kazimierza Wielkiego z Roosevelta jadąc od Słowiańskiej. Nie będzie także możliwości wyjazdu z Kazimierza Wielkiego w Roosevelta. Wyznaczone będą objazdy. Więcej przeczytacie tutaj:

Zmiany zapowiadają w gorzowskim MZK. Od 1 kwietnia przestaną istnieć linie autobusowe nr 129 i 131. Korektę przejdzie także rozkład dla 130. Umożliwiały one dojazd i powrót z gminy Lubiszyn. Powodem zmian jest to, że lubiszyńcy samorządowcy postanowili zorganizować własny transport publiczny. Więcej na stronie MZK.

Już dzisiaj (21.03) utrudniony będzie przejazd przez ulicę Mościckiego w Gorzowie. Trwają duże prace przy wodociągach. Od środy (23.03) według informacji z gorzowskiego magistratu nie będzie możliwości dojechania tamtędy od Kosynierów Gdyńskich i Mickiewicza do Wyczółkowskiego. Konieczny objazd przez Matejki.

Możliwe, że jeszcze w tym tygodniu wyruszą bardziej intensywne prace na skrzyżowaniu Chrobrego z Jagiełły i Wybickiego. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom najprawdopodobniej całkowitego zamknięcia nie dojdzie. Zerknijcie tutaj:

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 18.03.2022

Jest wiosna, musi być i pogoda wiosenna. I to praktycznie zagwarantowana przez cały tydzień. W wielkim skrócie: mnóstwo słońca, w ciągu dnia powyżej 10 stopni (nawet 15-16). Oczywiście nocki nieco chłodniejsze, nawet z delikatnymi przymrozkami. Wysokie też ciśnienie na początku tygodnia.

QUIZ: Wiosna w PRL-u. Pamiętasz jak ją witano?

Pytanie 1 z 10
Imię Marzanna oznacza: