s3 wypadek

i

Autor: RF / FB Stoją ! Gorzów

Gorzów: Tydzień wita nas chłodno

2022-04-11 7:59

Do 9 stopni dzisiaj zobaczymy na termometrach w Gorzowie. Poniedziałkowy (11.04) poranek to 3 kreski powyżej zera. Lepiej ubrać się solidnie, mimo słońca, które na razie nam towarzyszy. Kilka groźnych zdarzeń miało miejsce w weekend na gorzowskich drogach.

Jedna osoba została poszkodowana w piątkowym (08.04) wypadku dwóch pojazdów ciężarowych i jednego busa. Tył tego został zmiażdżony. Wszystko miało miejsce przed 16 na ekspresowej S3 między Gorzowem a Skwierzyną. Przejazd lewym pasem był możliwy, prawy był zablokowany przez kilka godzin.

Działo się też w samym Gorzowie. W sobotę (09.04) doszło do stłuczki na rondzie Santockim, na szczęście poszkodowanych nie było. Wczoraj z kolei, około godziny 6 rano, osobowe bmw wjechało w słup przy skrzyżowaniu śląskiej z Kwiatową i Budowlanych. Okazało się, że to funkcjonariusz wojewódzkiej drogówki. Będziemy do tematu wracać.

Eska Rock: wywiad z Nothing But Thieves

Jeszcze musimy się przemęczyć z utrudnieniami na skrzyżowaniu Chrobrego z Jagiełły i Wybickiego. Według wstępnych zapowiedzi prace miały zakończyć się do 7 kwietnia, to jednak się nie udało. Postęp widać jednak gołym okiem i możliwe, że w każdym kierunku pojedziemy jeszcze przez Wielkanocą.

Wciąż z utrudnieniami gorzowscy kierowcy muszą się borykać także na skrzyżowaniu Roosevelta z Mieszka I i Kazimierza Wielkiego. Z tej ostatniej w Roosevelta nie wyjedziecie. Trzeba objeżdżać przez jednokierunkową aktualnie Chodkiewicza do Wyszyńskiego.

Te prace potrwają jeszcze najprawdopodobniej przez dwa tygodnie. Sytuacja kierowców z piasków do tego czasu będzie delikatnie mówiąc niekomfortowa. Pamiętajcie także, że nie przejedziecie przez Mościckiego do Wyczółkowskiego. Objazd prowadzi przez Matejki.

Niech nie zmyli was słońce za oknami. Synoptycy przewidują na dziś opady deszczu. Padać może od 11 do 14. Na termometrach zobaczymy do 9 stopni, więc upałów zabraknie. Poranek to trzy kreski powyżej zera na gorzowskich termometrach. W końcu w normie mamy ciśnienie.

Quiz: O tych miastach napisano piosenki

Pytanie 1 z 15
Kora śpiewała, że "podróżować jest bosko" i chciałaby "pojechać do Europy, lub jeszcze dalej, do __________". Jakie miasto miała na myśli?