Plac Grunwaldzki

i

Autor: www.gorzow.pl Plac Grunwaldzki

Gorzów: Trzeciego maja atrakcje czekają na Placu Grunwaldzkim

2022-05-01 12:38

Odbędą się tam wojewódzkie uroczystości związane z 231 rocznicą ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Po nich, o godzinie 13:30 rozpocznie się piknik wojskowy. Organizatorem jest wojewoda lubuski.

Grochówka, pokaz sprzętu wojskowego i bieg​, to atrakcje na 3 maja. Po pandemii ponownie w Gorzowie świętować będziemy rocznicę Konstytucji 3 Maja. Rodzinny piknik wojskowy odbędzie się na Placu Grunwaldzkim. Impreza zaczyna się o 13:30.

Będą żołnierze, będzie sprzęt, policja, straż pożarna, będą Wojska Obrony Terytorialnej, będzie wiele atrakcji, także dla najmłodszych. Dlatego zapraszam całe rodziny. Nie zabraknie bardzo lubianej grochówki wojskowej - mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Gorzów: wojewoda

i

Autor: SG Na piknik rodzinny zaprasza wojewoda lubuski.

Piknik poprzedzą oficjalne obchody 231 rocznicy ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Zaczną się o 9:30 złożeniem kwiatów pod obeliskiem przy urzędzie wojewódzkim i kwadrans później pod pomnikiem Piłsudskiego. o 10:30 rozpocznie się msza w katedrze, a o 12:30 obchody wojewódzkie na Placu Grunwaldzkim. Nie zabraknie także biegu na dystansie 3 km.

QUIZ. "Lalka" Bolesława Prusa. Jak dobrze znasz maturalną klasykę?

Pytanie 1 z 10
Na której wojnie Wokulski zbił fortunę?