Można jeszcze zgłaszać wydarzenia w ramach NSK2020

i

Autor: Mogo1987/wikipedia.org Można jeszcze zgłaszać wydarzenia w ramach NSK2020

Gorzów: To będzie wyjątkowy Nocny Szlak Kulturalny. Kto z Was nie może się doczekać?

2020-08-05 15:30

Gorzów zdecydował się na organizacje tradycyjnej imprezy ale wiadomo, że z powodu pandemii będą ograniczenia. Uczestnicy będą musieli być w maseczkach, a organizatorzy muszą zapewnić środki do dezynfekcji dłoni.

Ile punktów będzie na kulturalnym szlaku? tego jeszcze nie wiadomo - wydarzenia można zgaszać do 26 sierpnia. Wiadomo natomiast, że organizatorzy kulturalnych wydarzeń chcą przygotować coś wyjątkowego.

-Na pewno będą ciekawe wydarzenia. Mam takie głosy, że ludzie są spragnieni,  a sami organizatorzy wykorzystają tą okazję żeby coś specjalnego w ramach tegorocznego Szlaku się w Gorzowie zadziało-mówi Rafał Stećków z Miejskiego Centrum Kultury.

Swój udział we wrześniowej imprezie potwierdził już m.in. gorzowski teatr, kilka klubów muzycznych czy samo Miejskie Centrum Kultury

-My zapraszamy 12 września do amfiteatru, oczywiście wstęp wolny. Zagra Jacek Kleyff z Orkiestrą Na Zdrowie. Zaczynamy o godzinie 20 - dodaje Rafał Stećków.

Jacek Kleyff to polski poeta i autor tekstów. Jest także aktorem i malarzem. Współtworzył razem z Michałem Tarkowskim i Januszem Weissem legendarny kabaret "Salon Niezależnych". Lider zespołu Orkiestra na Zdrowie, który został założony w 1986 roku. Na koncie mają pięć płyt, zespół zdobył także Złotego Bączka, główną nagrodę publiczności na festiwalu Przystanek Woodstock. Piosenki Jacka Kleyff'a są chętnie wykonywane przez innych artystów m.in. Kubę Sienkiewicza i Ewę Błaszczyk.

Sama Muzyka Orkiestry Na Zdrowie - jak określają sami członkowie zespołu, to "naturalna muzyka do ruchu i do słuchu, silnie osadzona w rytmie". Swoisty styl zespołu to połączenie muzyki reggae z muzyką etniczną. Nie zabraknie rytmów folkowych i rockowych.

Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin Nocnego Szlaku na stronie www.nsk.mckgorzow.pl. W ramach szlaku co roku odbywają się koncerty, spektakle czy inne wydarzenia jak np. wspólne obserwowanie gwiazd. Swoje pomysły mogą zgłaszać organizacje, instytucje, stowarzyszenia.

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?
Zbierali złom charytatywnie