Gorzó teatr widz

i

Autor: Fragles Fotele na widowni gorzowskiego teatru były puste.

Gorzów: Teatr, muzeum i biblioteka z dotacjami. Koronawirus a straty [AUDIO]

2020-08-05 16:38

Pandemia poczyniła spore szkody w instytucjach kultury, które przez trzy miesiące nie działały. Placówki próbowały jakoś sobie radzić i przeniosły się do internetu. Uaktywniły wirtualną rzeczywistość, w której do tej pory prowadzą działania.

Do podziału był milion 200 tysięcy złotych, który trafił do dziewięciu placówek podlegających marszałkowi lubuskiemu. Koronawirus zamknął kina, teatry, muzea i biblioteki na kilkanaście tygodni. Sprzedaż biletów stanęła, odwołano liczne wydarzenia. Właśnie w tym aspekcie są najpoważniejsze straty.

- Po przeprowadzonej analizie finansowej wnioskowaliśmy o 200 tysięcy złotych – mówi Jan Tomaszewicz, dyrektor gorzowskiego teatru:

Jak dodaje dyrektor - te pieniądze powinny zaspokoić potrzebny do końca roku. Być może pojawi się jeszcze jakieś finansowe wsparcie.

Wsparcie dostały także: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie- 145 tysięcy oraz muzeum- 126 tysięcy złotych. Środki otrzymało także sześć instytucji kultury w Zielonej Górze. Tam również wydane zostaną na bieżące sprawy.

Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach przygotowuje się do przeprowadzki

Jak długo przetrwałbyś jako bohater horroru?

Pytanie 1 z 10
Pukasz do drzwi mieszkania swojej drugiej połówki, ale okazuje się, że drzwi są otwarte, a w domu nikt nie odpowiada. Co robisz?