Gorzów: instalacja

i

Autor: SG

Gorzów: Tablice zamiast upamiętniać Sierpień 82, pękają

2023-01-03 14:30

Coraz więcej elementów instalacji upamiętniającej „Gorzowski Sierpień”, zakrytych jest czarną filią. Kolejne stalowe prostopadłościany popękały. Badane są przyczyny.

Kolejne tablice pękły, ale to raczej nie sprawka wandali. Dwa dodatkowe elementy instalacji upamiętniającej Wydarzenia Gorzowskiego Sierpnia 82 zawinięte są czarną folią​. Łącznie są już trzy, bo pierwsze zwierciadło uległo uszkodzeniu jeszcze w październiku. Gorzowscy urzędnicy badają przyczyny. Wiele wskazuje na to, że to nie wandale za to odpowiadają, lecz złe wykonanie.

Przyczyny tablic są badane. Dotychczasowe obserwacje wskazują, że są one samoistne. Jednoznaczna opinia w tej sprawie będzie możliwa po zakończeniu działań sprawdzających. Jak zostanie ustalona przyczyna pęknięć, tablice zostaną naprawione - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Gorzów: instalacja

i

Autor: SG

Instalacja stanęła na skwerze w samym centrum Gorzowa. Składa się ona z prostopadłościanów z polerowanej stali nierdzewnej. Autorami projektu są: Helena Kułak-Świerblewska, Katarzyna Widera i Jakub Cap. Uroczystego odsłonięcia dokonano 30 sierpnia w obecności prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Te warzywa nie są bardzo popularne. rozpoznaj 10 mniej znanych warzyw

Pytanie 1 z 10
To warzywo to:
Ciecierzyca pospolita