Gorzów szpital

i

Autor: kłw Zakończenie budowy pawilonu dla OIOM-u, to jedno z zadań przyjętej strategii.

Gorzów: Szpital w najbliższych 5 latach stawiać będzie na geriatrię

2021-03-02 17:08

W gorzowskim szpitalu do 2026 roku powstanie Centrum Geriatrii. Takie zapisy znalazły się w strategii rozwoju lecznicy na lata 2021-2026. Szpital powiększy także niektóre oddziały z myślą o najstarszych pacjentach. Do tego planowane jest utworzenie ośrodka kardiochirurgii.

Centrum Geriatrii ma powstać w Gorzowie do 2026 roku. Rada Nadzorcza zaakceptowała przygotowaną przez zarząd szpitala strategię rozwoju na pięć najbliższych lat. Lecznica stawiać będzie na polepszenie warunków leczenia ... najstarszych pacjentów. Z myślą o nich powiększone zostaną oddziały: Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego, Endokrynologii i Gastroenterologii.

Gorzów szpital

i

Autor: materiały prasowe szpitala

Za 5 lat w szpitalu ma powstać Centrum Geriatrii z diagnostyką demencji, oddziałem i poradnią geriatryczną i rehabilitacją. Prowadzone będą także szkolenia dla rodzin i opiekunów osób starszych. W strategii znalazło się też uruchomienie Pracowni Żywienia Pozajelitowego. Inwestycja ma się zakończyć na przełomie I i II kwartału tego roku, a jej koszt to 764 tysiące złotych.

Szpital planuje także utworzyć ośrodek kardiochirurgii. W strategii znalazły się także inwestycje, które lecznica już prowadzi. To m.in. rozbudowa Izby Przyjęć i dokończenie budowy Dziennego Oddziału Chemioterapii i pawilonu dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: