gorzów wichura

i

Autor: KM PSP Gorzów

Gorzów: Strażacy już miesiąc sprzątają po huraganach

2022-03-22 16:45

Strażacy przyznają, że takich wichur w Gorzowie i okolicach nie pamiętają. Wiatr wyrządził wiele szkód, które są usuwane do tej pory i jeszcze to trochę potrwa.

O wichurach już zapomnieliśmy, ale strażacy nadal usuwają ich skutki. ​Orkany, jakie przeszły w lutym nad Gorzowem i powiatem wyrządziły liczne straty. Gorzowscy strażacy wyjeżdżali do akcji ponad 700 razy. W ich ocenie to najgroźniejsze wichury, jakie przeszły nad tym terenem. I chociaż minął już miesiąc, to ciągle pracują przy usuwaniu skutków.

Jeździmy i usuwamy różnego rodzaju gałęzie wiszące nad ciągami komunikacyjnymi, drogami, czy nad infrastrukturą energetyczna, elektryczną. Pomagamy również w naprawianiu tego co ta wichura zniszczyła. Mam na myśli głównie jednostki OSP które pomagają w łataniu dachów - mówi Bartłomiej Mądry z gorzowskiej komendy państwowej straży pożarnej.

drzewa na samochodach

i

Autor: KM PSP Gorzów

Strażacy apelują do mieszkańców, żeby w przyszłości zwracali uwagę na ostrzeżenia przychodzące sms-ami i stosowali się do tych zaleceń. Pozwoli to uniknąć części zniszczeń.

QUIZ. Sprawdź co wiesz, na temat boysbandów z lat 90'. Niektóre pytania mogą cię zaskoczyć

Pytanie 1 z 12
Pierwszym singlem zespołu Backstreet Boys była piosenka: