Gorzów: Poranek

i

Autor: UM Gorzów Wielkopolski

Gorzów: Spokojny poranek, MZK zmieni rozkład na wigilijny piątek

2021-12-21 8:22

Stało się to, co stać się musiało. MZK poobcinał kursy w wigilijny piątek. W Gorzowie rano napadało trochę śniegu, jest też lekki przymrozek, także trzeba uważać momentami może być na prawdę ślisko.

Przez cały piątek (24.12) nie będą kursować linie nr 114, 123, 137. Część linii będzie z kolei zawieszonych od godziny 17. Od tej pory też rzadziej będzie kursować tramwaj z linii nr 1 i zastępczy T2. Część pozycji z rozkładu jazdy nieaktualnych będzie z kolei po godzinie 21. Więcej informacji znajdziecie na Facebooku gorzowskiego MZK.

Hybrydowe Solarisy przyjechały do Gorzowa. Miejski Zakład Komunikacji wzbogacił się o dwa nowe autobusy. To Solarisy Urbino 12 o napędzie hybrydowym, elektryczno-spalinowym. Pojazdy mają 12 metrów długości są wyposażone m.in. w klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, defibrylator, ładowarki USB dla pasażerów, system zapowiedzi przystankowych oraz monitoringu. Miasto wydało na nie 2 mln 800 tys. zł.

ESKA XD #038 - DROGIE PREZENTY, NOWY MATRIX, GRY 2022, MIŁOŚĆ I PRZEZNACZENIE

Niektórzy przyklaskiwali, ale byli też tacy, którzy uważali, to za zły pomysł. Chodzi o wyłączoną sygnalizację świetlną na rondzie Santockim w Gorzowie. Po świętach ta ma być jednak włączona ponownie. Faktem jednak jest, że w międzyczasie było kilka stłuczek, na bezpieczeństwo narzekała też część pieszych.

Zgodnie z przewidywaniami, budowa nowego fragmentu ulicy Spichrzowej przedłuży się o kilka tygodni. Droga miała powstać do końca tego roku, na przeszkodzie stanęły jednak błędy w dokumentacji. Miasto taką argumentację przyjęło.

Drogowcy wciąż pracują także chociażby na Słonecznej, Chrobrego, Mieszka I, Olimpijskiej czy Długosza. Zwłaszcza na tej ostatniej prace niemiłosiernie się przeciągają. To samo dotyczy się ulicy Batalionu Zośka.

Bardziej biało zrobiło się w Gorzowie. Naprószyło śniegu, aczkolwiek po 12 ma się zrobić plusowo na termometrach i popołudniu może go już nie być. Chłodny będzie wieczór, także ubierajcie się ciepło. Odczuwalna może wynieść nawet -5. Więcej opadów dzisiaj być już nie powinno.

Quiz. Jak dobrze znasz kryminały? Prawdziwy fan powieści kryminalnych musi zdobyć 10 na 12 punktów!

Pytanie 1 z 12
11. Najsłynniejszą niemiecką autorką kryminałów jest: