Gorzów: CEZiB

i

Autor: SG Wykonawca ma kłopot ze starymi, poszpitalnymi budynkami.

Gorzów: Problemy na budowie CEZiB

2020-07-10 18:22

Czy miasto będzie musiało dopłacić do CEZiB? Wykonawca, firma MIRBUD, ma problem z budynkami poszpitalnymi. Ich ściany nośne nie gwarantują utrzymania stropu. Trwają analizy, niewykluczone ze trzeba będzie zmienić projekt i zakres robót.

Wykonawca Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, które powstaje przy ul. Warszawskiej, ma problem z obiektami poszpitalnymi. Wstrzymał prace prowadzone przy nich i łączniku między budynkami. Okazało się, że ściany nośne nie gwarantują utrzymania stropu.

Prowadzone są w tej chwili ekspertyzy, pobierane próbki. Będziemy szacować co robić z tym dalej - mówi Paweł Bruger Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej w MIRBUD S.A. - Najprawdopodobniej potrzebny będzie nowy projekt, oczywiście zmiana zakresu prac budowlanych, co pewnie wpłynie też na finanse.

Gorzów: CEZiB

i

Autor: SG W kompleksie przy Warszawskiej powstaje hala sportowa.

Są i dobre wiadomości z placu budowy. W ciągu dwóch tygodni rozpocznie się montaż dachu na hali sportowej. Zakończono również wylewanie fundamentów pod budynek warsztatów. Przypomnijmy, Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu powstaje w miejscu dawnego szpitala. Będą tam działać trzy szkoły zawodowe. Termin oddania kompleksu to wrzesień 2021. Całość ma kosztować 104 mln zł.

Sonda
Czy wakacje nad Bałtykiem są drogie?