Gorzów: Park Wiosny Ludów

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl Prace w Parku Wiosny Ludów trwają.

Gorzów: Praca w Parku Róż wre. Oby bez kolejnych opóźnień

2021-10-08 12:33

Rewitalizacja Parku Wiosny ludów ma być zakończona w listopadzie. Przed wykonawcami jeszcze sporo do zrobienia. Prace trwają przy stawie, wylewany jest asfalt na alejkach.

Część parkowych alejek ma już nawierzchnię, na placu zabaw zamontowano pierwsze urządzenia. Prace w gorzowskim Parku Wiosny Ludów przyspieszyły, ale do zrobienia jest jeszcze dużo. Czy wykonawca zdąży do listopada? Asfalt wylano na alejkach przy stawie od strony Sikorskiego i wejścia przy Wybickiego. Uporano się z oczyszczeniem samego stawu. Rozpoczęły też się prace przy tarasach, które pojawią się na jego brzegu.

Zostały nawiercone pale pod tarasy i wykonano nasypy robocze. To był duży problem blokujący zaawansowanie prac. Na szczęście mamy to już za sobą i mamy nadzieję, że to przyspieszy - mówi Wiesław Ciepiela rzecznik magistratu.

Gorzów: Park Wiosny Ludów

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl

Rewitalizacja Parku wiosny Ludów rozpoczęła się wiosną. Od początku przebiegała z kłopotami. Firma zniszczyła m.in. nowe nasadzenia, kontrowersje wzbudził odłów ryb ze stawu. Do tego kilkukrotnie przesuwano termin oddania inwestycji. Pierwotnie park miał być gotowy w czerwcu, potem w sierpniu i we wrześniu. Ostatni podany termin to listopad. Inwestycja kosztuje prawie 6 mln złotych.

Gorzów: Park Wiosny Ludów

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl Inspektor nadzoru przyrodniczego będzie dbał o zieleń w trakcie inwestycji.

QUIZ. Sprawdź wiek swojej duszy i umysłu

Pytanie 1 z 10
Jak lubisz spędzać czas wolny?