Gorzów: tramwaje

i

Autor: SG Tramwaje przejeżdzają m.in. przez nowy deptak.

Gorzów: Powrót tramwajów na ulice zaskakująco bezbolesny

2020-07-14 14:22

Powrót tramwajów nie wywołał armagedonu na gorzowskich ulicach. Policja nie odnotowała żadnego zdarzenia. Wbrew obawom kierowcy i piesi zachowują czujność, a same tramwaje głośno przypominają o swoim istnieniu.

Policja nie odnotowała, żadnego zdarzenia z udziałem tramwaju. Szef gorzowskiej drogówki jest tym... mile zaskoczony. Obawy były spore, ponieważ tramwaje zniknęły z dróg na 3 lata. Wielu kierowców mogło o nich zapomnieć, dla tych którzy uzyskali prawo jazdy niedawno, to pierwsze zetknięcie z pojazdem szynowym. Funkcjonariusze sprawdzili newralgiczne miejsca, byli m.in. w centrum, na rondach: Gdańskim i Ofiar Katynia.

- Tam jest bezpiecznie - mówi podinspektor Marek Waraksa, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gorzowie. - Mieszkańcy, którzy są w samochodach, na rowerach, jednośladach i piesi, mają oczy dookoła głowy, zatrzymują się, rozglądają. Ta czujność na powrót tramwajów jest bardzo wysoka.

Gorzów: tramwaje

i

Autor: SG Tramwaje jeżdżą po Gorzowie od 2 lipca.

O to, żeby było bezpiecznie dbają również motorniczowie, którzy głośno dają znać innym użytkownikom ruchu drogowego o swoim istnieniu.

Tak motorniczowie mają się zachowywać - mówi Roman Maksymiak prezes MZK w Gorzowie. - Po to, żeby pokazać, że jesteśmy. Tramwaj jest cichy, szyny są ciche, dlatego tak istotnym elementem jest nadużywanie tego dzwonka.

Tramwaje wróciły 2 lipca. Na tę chwilę kursuje tylko linia nr 1. „Dwójka” i „Trójka” czekają na zakończenie remontu ulicy Chrobrego, co ma nastąpić w ciągu 2 lat.

Mandat za głośne przeklinanie i palenie na plaży? Sprawdź, czego nie można nad wodą

Pytanie 1 z 10
Czy można zrobić grilla na plaży publicznej?