Gorzów: Kasprzaka

i

Autor: Grupa FB Stoją ! Gorzów

Gorzów: Poranek spokojny, jutro start kolejnych remontów

2021-11-15 7:13

Weekend, weekend i po długim weekendzie. Mam nadzieję, że trochę odpoczęliście i ochłonęliście przez tych kilka dni, bo od wtorku start nowych remontów w Gorzowie.

Drogowcy od jutra wrócą na Kasprzaka. Od wtorku (16.11) ruszy układanie warstwy ścieralnej na odcinku 456 metrów. Najpierw drogowcy zajmą się lewą stroną, a w środę (17.11) prawą. Podczas prac wyłączona będzie sygnalizacja świetlna, a ruch sterowany będzie wahadłowo przez pracowników wykonawcy. Obowiązywać będzie ograniczenie do 40 km/h. Wiąże się to z utrudnieniami w płynności przejazdu. Dlatego lepiej korzystać ze zjazdów Gorzów Zachód lub Gorzów Północ.

Całkowicie nowe prace wystartują we wtorek na ulicy Olimpijskiej z kolei. Przez dwa dni nawierzchnia ma zostać sfrezowana, a od czwartku (18.11) ruszą prace z układaniem asfaltu. Auta będą mogły korzystać z ulicy, ale ruch będzie sterowany ręcznie, a prędkość ograniczona do 30 km/h. Zmodernizowane zostanie także skrzyżowanie z Ciołkowskiego. Tam pojawi się także nowy chodnik. Z Olimpijskiej często korzystają gorzowscy kierowcy, którzy chcą dojechać od osiedla Staszica. Remont wykona firma Maldrobud- za milion siedemdziesiąt tysięcy złotych. Na prace będzie mieć dwa miesiące.

Trzeba uważać na remontowanej Chrobrego i fragmencie Jagiełły. Wciąż kierowcy, zwłaszcza ci spoza Gorzowa potrafią się gubić. Zgodnie z przewidywaniami remont ulicy Bolesława Chrobrego potrwa dłużej. Wcześniejszy termin przewidywał gotową drogę do końca tego roku. Po zaktualizowaniu grafiku o prace archeologów, wykonawca złożył wniosek do magistratu o przedłużenie terminu do maja.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 12.11.2021

Słoneczna znów w remoncie. Nie można dojechać do ulicy Polarnej i Gwiaździstej. Objazdy wyznaczono ulicą Olimpijską (której remont zacznie się nomen omen jutro). Trzeba uważać na znaki. Przypominam, że remontowany wcześniej odcinek od ul. Olimpijskiej do ul. Gwiaździstej został otwarty dla ruchu.

Pogoda dzisiaj na jedno kopyto. Przez cały dzień chmury mają wygrywać ze słońcem, temperatura z kolei będzie cały czas w okolicach 6 stopni. Ubierzcie się trochę cieplej, odczuwalna może być niższa. Synoptycy przewidują delikatne opady między 8 a 9. Zapowiada się, że przez cały dzień będzie dosyć wysokie ciśnienie, około 1030 hektopaskali.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Komplet możliwy tylko jeśli jesteś chodzącą encyklopedią

Pytanie 1 z 10
Ile razy wybory prezydenckie po 1989 roku zostały w naszym kraju rozstrzygnięte w pierwszej turze?