Gorzów: Rondo Kosynierów

i

Autor: Archwium redakcji

Gorzów: Pogoda na weekend bez fajerwerków

2021-11-19 7:24

Słońce jest na urlopie, w weekend też nie pracuje. Tak w największym skrócie można podsumować pogodę na najbliższych kilka dni. Drogowcy skończyli wylewać nawierzchnię na Okólnej, pozostają tylko prace wykończeniowe.

Kierowcy mogą się już cieszyć nową nawierzchnią na remontowanym fragmencie ulicy Okólnej od Pomorskiej do Klimek. Trwają ostatnie szlify. Nie wiadomo, kiedy mieszkańcy Dolinek doczekają się remontu reszty tej ulicy, która wcale nie jest w lepszym stanie.

Ruszyły prace z układaniem asfaltu na remontowanej Olimpijskiej. Auta mogą korzystać z ulicy, ale ruch jest sterowany ręcznie, a prędkość ograniczona do 30 km/h. Potrafią się tworzyć zatory w tamtym miejscu.

BUŁKA Z BANANEM? Trenuj i jedz jak skoczek narciarski | ESKA XD - Fit vlog #36

Zmodernizowane zostanie także skrzyżowanie z Ciołkowskiego. Tam pojawi się także nowy chodnik. Z Olimpijskiej często korzystają gorzowscy kierowcy, którzy chcą dojechać od osiedla Staszica. Remont wykonuje firma Maldrobud- za milion siedemdziesiąt tysięcy złotych. Na prace ma dwa miesiące.

Trzeba uważać na remontowanej Chrobrego i fragmencie Jagiełły. Wciąż kierowcy, zwłaszcza ci spoza Gorzowa potrafią się gubić. Zgodnie z przewidywaniami remont ulicy Bolesława Chrobrego potrwa dłużej. Wcześniejszy termin przewidywał gotową drogę do końca tego roku. Po zaktualizowaniu grafiku o prace archeologów, wykonawca złożył wniosek do magistratu o przedłużenie terminu do maja.

Pogoda dzisiaj dosyć monotonna. Cały dzień w okolicach 11-12 stopni, bez słońca, ale raczej też bez deszczu. Cały weekend w Gorzowie podobnie, trzeba do tego dorzucić tylko niedzielne opady deszczu. Ciśnienie dzisiaj nieco poniżej optymalnego. Może trochę mocniej powiać. Ostrzegam w przyszłym tygodniu według synoptyków mają się już zacząć przymrozki nawet w ciągu dnia. Nie zwlekajcie z wymianą opon.

Czy znasz telefoniczne numery kierunkowe?

Pytanie 1 z 10
Żeby dodzwonić się do Warszawy, musisz wybrać numer zaczynający się na: