Gorzów: Remont Chrobrego

i

Autor: kb Na koniec prac na Chrobrego poczekamy do maja.

Gorzów: Paraliżujący remont Trasy. Dużo deszczu dzisiaj

2021-11-04 7:16

Remont Trasy Nadwarciańskiej wciąż paraliżuje miasto, nawet poza standardowymi godzinami szczytu. Te prace mają jednak zakończyć się przy dobrych warunkach praktycznie do końca tego tygodnia. Przesuwa się także koniec remontu Chrobrego.

Od wczoraj drogowcy wylewają nową nawierzchnię na Trasie Nadwarciańskiej. Cała operacja ma potrwać do końca tego tygodnia. Oczywiście wszystko uzależnione jest od pogody, ta natomiast może być w najbliższych dniach kapryśna. W ostatnich dniach prace w tamtym rejonie wiązały się niestety z paraliżem okolicznych dróg. Korki potrafiły sięgać nawet od ronda Piłsudskiego do Trasy.

Zgodnie z przewidywaniami, teraz już oficjalnie: remont ulicy Bolesława Chrobrego potrwa dłużej. Wcześniejszy termin przewidywał gotową drogę do końca tego roku. Po zaktualizowaniu grafiku o prace archeologów, wykonawca złożył wniosek do magistratu o przedłużenie terminu do maja. Do tematu będziemy wracać. Wciąż nieprzejezdna jest także Mieszka I, tam także wciąż trwają roboty drogowe.

Pamiętajcie też o remoncie fragmentu Żwirowej między Zagłoby a Bazaltową. Jest tam sygnalizacja świetlna, która steruje ruchem wahadłowym. Z okazji Wszystkich Świętych nawierzchnia była udostępniona na całej szerokości. Wrócili tam już jednak drogowcy, co wiąże się z utrudnieniami.

Z kolei na Kombatantów pracuje Eurovia na 250 metrowym fragmencie od Grota-Roweckiego do Bora-Komorowskiego. Wszystko teoretycznie powinno potrwać do połowy listopada. Największe utrudnienia dla kierowców pojawią się na ostatnim etapie prac, kiedy będzie powstawało rondo na skrzyżowaniu Kombatantów z Szarych Szeregów.

NAJBARDZIEJ NIEBEZPIECZNE drogi w Polsce | ESKA XD - Prosto z salonu #34

Pogoda dzisiaj najbardziej jesienna, jaką można sobie wyobrazić. Od rana deszczowo i tak ma być aż do...jutrzejszego poranka. Bez większych przerw. Musicie się w zaopatrzyć w jakąś bluzę z kapturem albo parasol. Bardzo niskie ciśnienie dzisiaj w Gorzowie, także ten dzień na jednej, porannej kawie raczej się nie skończy. Temperatury także nie zachwycą. Od rana jakichś 8 stopni, w ciągu dnia podskoczy maksymalnie do 10. Dodam tylko, że w nocy z czwartku na piątek ma mocniej powiać, lepiej nie parkować pod drzewami.

QUIZ. Jak dobrze znasz bohaterów Stulecia Winnych? Fan na bank odpowie na 7/12 pytań

Pytanie 1 z 12
Od kogo Łucja dowiedziała się o swoim pokrewieństwie z Jaśkiem?
Stulecie Winnych odc. 12. Jasiek Winny (Patryk Szwichtenberg), Łucja (Sandra Drzymalska)