słowianka

i

Autor: archiuwm redakcji Na razie nie wiadomo kiedy baseny gorzowskiej Słowianki zostaną otwarte.

Gorzów: Oszczędności wkrótce się skończą..

2020-05-06 13:38

Gorzowska Słowianka przez pandemię koronawirusa i zamknięty basen notuje straty w setkach tysięcy złotych co miesiąc. Jeżeli taka sytuacja nadal potrwa, to spółka straci płynność finansową.

Obecną sytuacją na Słowiance zaniepokojone są jej władze. 

- Straty są bardzo duże. Jesteśmy całkowicie pozbawieni przychodów, a ponosimy koszty utrzymania obiektów i wypłat dla pracowników. Oszczędności starczy nam do końca czerwca - mówi Joanna Kasprzak-Perka, prezes Słowianki.

Pływalnia i sauny są zamknięte od 12 marca. Otwarte mają zostać w ostatnim etapie rozmrażania gospodarki. Data nie została podana. Od wtorku (5.05) działają boisko i korty.

Władze spółki korzystają z programów pomocowych. Z Powiatowego Urzędu Pracy otrzymały 120 tysięcy złotych na utrzymanie miejsc pracy. Słowianka ubiega się też o około 800 tysięcy złotych z rządowej tarczy antykryzysowej. W związku z sytuacją przesunięte zostało ogłoszenie przetargu na budowę hali sportowej.

Przypomnijmy - centrum sportowe Słowianka zostało otwarte 18 lat temu. W jego skład wchodzą: basen, sauny, lodowisko, kręgielnia, siłownia, boisko sportowe i korty tenisowe.