stadion lekka

i

Autor: Fragles Stadion czeka modernizacja.

Gorzów: Jest przetarg na przebudowę stadionu. Marzenie sportowców ziści się?

2020-05-06 13:06

Lekkoatleci nie mają profesjonalnego miejsca do treningów i do rozgrywania zawodów. Nowoczesna baza jest im koniecznie potrzebna i za półtora roku prawdopodobnie, o ile nie będzie problemów, wejdą na nowy obiekt.

Terminowe plany pokrzyżowała epidemia COVID-19. Przetarg miał być ogłoszony na początku marca. Jednak trzeba się cieszyć, że w ogóle do niego doszło, w sytuacji gdy miasto szuka oszczędności także w inwestycjach. Zatem przy ul. Krasińskiego zniszczony obiekt ma "zamienić się" w nowoczesny kompleks z ośmiotorową bieżnią, rowem z wodą i przeszkodami oraz skoczniami: do skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż oraz do skoku o tyczce.

O szczegółach opowiada Agnieszka Surmacz, wiceprezydent Gorzowa.

Powstaną boiska z nawierzchnią naturalną, z odpowiednim drenażem i nawodnieniem. Będą nowe trybuny. Chętni podjęcia się zadania mogą składać oferty do 20 maja. Szczegóły na BiP-ie. Obiekt ma być gotowy z końcem października przyszłego roku. Inwestycja kosztuje ponad 13 mln zł, z czego 5,5 mln pochodzi z Ministerstwa Sportu. Istnieje szansa kolejnej dotacji od marszałka lubuskiego.