Rezewat Gorzowskie Murawy

i

Autor: mz Rezewat Gorzowskie Murawy

Gorzów: Na Murawach dodatkowe patrole policji i straży miejskiej

2020-05-04 16:24

Chodzi o względy bezpieczeństwa i zapobieganie ewentualnym pożarom na terenie rezerwatu przyrody. Taki wniosek złożyła radna Paulina Szymotowicz, do której w tej sprawie zgłosili się mieszkańcy sąsiadujący z Murawami. Gorzowianie widzieli w okolicach ul. Saperów gromadzącą się młodzież. To wszystko w sytuacji kiedy wilgotność ściółki jest bardzo niska.

Pismo radnej Szymotowicz trafiło do urzędników i policji. Prośba o dodatkowe patrole została rozpatrzona pozytywnie m.in dzięki pieniądzom, które radni kilka tygodni temu przeznaczyli dla komendy miejskiej. Chodziło o dodatkowe patrole miejsc, gdzie mogą gromadzić się dzieci i młodzież.

Na Murawach dodatkowe patrole rozpoczęły się od poniedziałku (04.05). Mundurowi za 30 tysięcy złotych wykonają około 120 kontroli w czasie wolnym od służby. Za jeden patrol otrzymają 250 złotych.

Przypomnijmy, Gorzowskie Murawy to malownicze pagórki porośnięte bujną roślinnością rozciągające się od Placu Słonecznego po Wieprzyce. To teren chroniony, na którego obrzeżu jest były poligon. Gorzowski rezerwat przyrody liczy prawie 80 hektarów, został utworzony w 2006 roku.