Gorzów filary

i

Autor: sg Jazz Club Pod Filarami.

Gorzów: Na 40-kę „Jazzowych Filarów” zagrają Bałdych i Konarski

2022-04-15 12:41

Pandemia nie pozwoliła obchodzić 40-lecia Jazz Clubu pod Filarami, dlatego będzie świętowanie 40 plus 2. Gwiazdami wieczoru będą gorzowscy muzycy, którzy wychowali się na Małej Akademii Jazzu i pierwsze kroki stawiali pod „Filarami”. Adam Bałdych i Marek Konarski, bo o nich mowa, promować będą wspólną płytę „Poetry”.

Wychowankowie Jazz Clubu pod Filarami zagrają na ​jego 40-lecie. W gorzowskim teatrze wystąpią Adam Bałdych i Marek Konarski. Obaj muzycy uczęszczali na Małą Akademię Jazzu. Koncert zaplanowano na 23 kwietnia. To już trzecie podejście do tego wydarzenia. Poprzednie plany torpedowała pandemia koronawirusa. Tym razem wszystko powinno się już udać zgodnie z zasadą: do trzech razy sztuka.

Adama poznałem w wieku 12 lat, Marka w wieku 14 lat. Kiedy Adam powiedział mi, że bierze Marka na płytę, to mokro zrobiło się w oczach i powiedziałem: Adaś ty żeś starego faceta rozwalił po prostu. I tak ta idea się narodziła, żeby tak celebrować te 40 plus 2 - mówi Bogusław Dziekański, szef jazzowych filarów.

Adam Bałdych i Marek Konarski promować będą płytę "Poetry". Przed nimi zagra Filary Jazz Big Band, czyli najmłodsze "dziecko" gorzowskiego klubu jazzowego. W trakcie koncertu Bogusław Dziekański uhonoruje również muzyków, którzy współpracowali z nim przez 40 lat działalności Jazz Clubu pod Filarami.

Tradycje wielkanocne. Jak dobrze je znasz? [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Prezenty wręczane dzieciom w czasie świąt wielkanocnych są kojarzone z: