gorzó cezib hala 1

i

Autor: mz Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie (fot. archiwum)

Gorzów: Miasto kupuje sprzęt dla CEZiB. Wyposażenie trafi do ośmiu pracowni

2021-06-08 16:51

Zakupić trzeba specjalistyczne maszyny i urządzenia, ale także podstawowe sprzęty takie jak taborety, stoły czy stojaki. Uczniowie będą mieli do dyspozycji nowoczesne urządzenia, z którym później zetkną się już w miejscach pracy. Część wyposażenia już jest, trzeba będzie je przewieźć ze szkół, które utworzą CEZiB do warsztatów przy ul. Warszawskiej.

Rynek pracy zwraca nam uwagę, że uczniowie powinni się uczyć na maszynach, które są na rynku pracy. To całe wyposażenie było konsultowane z pracodawcami naszymi lokalnymi przede wszystkim, ale nie tylko, żeby ten proces przejścia ze szkoły do pracodawcy był w miarę płynny - mówi Magdalena Łabuza, pełnomocnik do spraw utworzenia CEZiB.

Zatem pojawią się suwnice, sprzęt spawalniczy, prasy hydrauliczne, tokarki, obrabiarki, podnośniki samochodowe, stoły robocze i cała masę innych urządzeń. Oferty firmy mogą składać do 8 lipca. Część wyposażenia warsztatów już jest w Gorzowie. Zostało zakupione wcześniej i trafiło do szkół, które utworzą Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Trzeba je tylko przewieźć na Warszawską i zamontować.

Sonda
Czy rozrywki e-sportowe mogą w przyszłości zastąpić tradycyjny sport?