Tegoroczne matury trwają od wtorku.

i

Autor: Urząd Miasta Bełchatowa Tegoroczne matury trwają od wtorku.

Gorzów: Maturzyści w większości wyszli w średnich nastrojach po matematyce [AUDIO]

2021-05-05 14:10

Królowa nauk postraszyła maturzystów. W środę (05.05), czyli drugiego dnia egzaminów absolwenci szkół średnich zmierzyli się z królową nauk. Nastroje większości osób nie były najlepsze. Zajrzeliśmy do III Liceum Ogólnokształcącym przy Estkowskiego w Gorzowie.

Z czym absolwenci "Trójki" mieli największe problemy na maturze z matematyki? Jak mówią w zdecydowanej większości - z zadaniami otwartymi. 

Wyjaśniają maturzyści z "Trójki":

Uczniowie w zadaniach zamkniętych musieli m.in. zmierzyć się z obliczeniami kątów, a w zadaniach otwartych m.in. z trójkątem równoramiennym. Przed maturzystami w całym kraju w czwartek (06.05) kolejny dzień egzaminów. Tym razem zmierzyć się będzie trzeba z językiem angielskim. Jakie są ich nastroje przed tym egzaminem?

- Ostatniego dnia nie będziemy niczego sobie przypominali - mówią absolwenci III LO Gorzowie:

W piątek (07.05) przyjdzie czas na rozszerzenie z języka angielskiego. Natomiast w przyszłym tygodniu maturzyści zmierzą się m.in. z biologią, chemią, czy rozszerzeniami z języka polskiego i matematyki.Egzaminy potrwają do 20. maja. Wynik ogłoszone zostaną 5. lipca 2021 r., a dla osób poprawiających w sierpniu - 10 września 2021 r.

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Kornelia Lesiewicz: To, co zrobiłyśmy jest nie do opisania