gorzów prace metro ukraina 1

i

Autor: materiały UM Gorzów Dramatyzm zawarty w pracach dzieci.

Gorzów: Konferencja Kobiet z wyjątkową licytacją prac dzieci z Ukrainy

2022-05-25 16:49

W czwartek (26.05) w gorzowskim teatrze spotkanie "Siła i empatia". Będzie o kobietach, ale nie tylko dla kobiet. Udział może wziąć każdy chętny. Odbędzie się także specjalna wystawa o dramacie wojny widzianej oczyma dzieci.

Konferencja Kobiet będzie miała tradycyjny wymiar czyli trzy panele dyskusyjne- o biznesie, wojnie i o mediach. Pomiędzy nimi wystąpią aktorzy gorzowskiego teatru. Zaplanowano także warsztaty w teatralnym ogrodzie, m.in. o tym jak założyć własny biznes, rozpocząć działalność samorządową, polityczną czy społeczną.

Największe emocje budzą prace plastyczne dzieci ze Szkoły Artystycznej z Charkowa. Będzie można je wesprzeć.

- Tematem tej wystawy jest- co ja widzę... Głównym celem jest pokazanie ludziom w Polsce wojny na Ukrainie przez pryzmat dzieci. Od początku wojny te dzieci malowały w charkowskim metrze. My chcemy jakoś pomóc tej szkole i tym dzieciom. Mamy 57 prac - opowiada Marta Heyets, kuratorka wystawy.

gorzów prace metro ukraina 2

i

Autor: materiały UM Gorzów Dzieci ukrywały się w metrze i... malowały.

Prace będzie można nabyć, a cały dochód trafi do ukraińskiej szkoły. Wystawa z Gorzowa powędruje także do innych miast. W czwartek (26.05) nie zabraknie także wspomnień o Grażynie Wojciechowskiej, radnej i organizatorce cyklu. Konferencja Kobiet o godz. 12 w gorzowskim teatrze. Wstęp wolny.

We Wrocławiu mieszka sobowtór Putina

Jak wiele niewidzialnej pracy wykonujesz w waszym domu?

Pytanie 1 z 13
Jeśli Ty nie zauważysz, że podłoga jest brudna, a w koszu na pranie jest pełno ubrań, nikt inny nie zauważy.