Galerie ponownie otwarte. Będą obostrzenia

i

Autor: Kgbo/commons.wikimedia.org Galerie ponownie otwarte. Będą obostrzenia

Gorzów: Galerie handlowe szykują się do otwarcia. Klienci muszą pamiętać o obostrzeniach

2020-11-27 21:35

Galerie handlowe szykują się do otwarcia. Od soboty (28.11) w całym kraju zostanie przywrócona działalność centrów handlowych. Kilka tygodni temu obiekty zostały zamknięte z powodu wzrostu zachorowań na koronawirusa. Teraz zostaną otwarte, ale pod pewnymi warunkami.

Obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek i zachowania dystansu społecznego. Do tego limity osób w sklepach i w całych galeriach- jeden klient na 15m2. Jak będzie wyglądało licznie w galerii na Zawarciu w Gorzowie?

-My w systemie mamy możliwość w każdym momencie sprawdzenia i kontrolowania ilości osób przebywających na obiekcie. W czasie obostrzeń limit wynosi 2775 osób. W tamtym roku nawet w grudniu nie było takiego dnia aby była taka liczba osób w galerii-wyjaśnia Anna Krajewska z Nova Park.

Gdy liczba osób w galerii zbliży się do limitu- zamknięta zostanie brama garażowa oraz drzwi wejściowe. Kolejni klienci wejdą na obiekt dopiero wtedy, kiedy ktoś inny z niego wyjdzie.

Podobne ograniczenia czekają nas w innych gorzowskich galeriach. 

W obiektach rozmieszono informatory z zaleceniami jak przestrzegać sanitarnego reżimu. Takie informacje znajdziemy także na sklepowych witrynach. W galerii na Zawarciu zamontowanych zostało ponad 20 dozowników do dezynfekcji.

Akcja przypominająca o maseczkach w galeriach handlowych