Gorzów: Kosynierów Gdyńskich

i

Autor: SG Ul. Kosynierów Gdyńskich w Gorzowie.

Gorzów: Drzewa czy 25 milionów złotych rządowej dotacji?

2021-06-23 21:09

Prezydent długo musiał zabiegać o zgodę radnych, żeby miasto zaciągnęło zobowiązania w wysokości 3 mln 750 tys zł. To pozwoli ubiegać się o 25 mln rządowych pieniędzy na inwestycje drogowe. Dlaczego radni się opierali? Chodzi im o drzewa jakie przy okazji trzeba będzie wyciąć.

Gorzów bierze kredyt, na remont Kosynierów Gdyńskich. Radni zgodzili się, żeby miasto zaciągnęło zobowiązanie na wkład własny. Chodzi o 3 mln 750 tys. zł. Magistrat chce pozyskać 25 mln zł rządowej dotacji. To specjalny fundusz dla miast wojewódzkich. Konkurs ma być ogłoszony na początku lipca. Dzięki tym środkom będzie, można wykonać od razu kilka inwestycji. Oprócz Kosynierów Gdyńskich, przebudować skrzyżowanie z Roosevelta, zbudować rondo na ul. Słowiańskiej na wysokości budowanej hali i wyremontować ul. Jagiellończyka. Żeby złożyć dokumenty do konkursu urzędnicy musieli mieć gwarancję na wkład własny.

Na Jagiellończyka już nie przejedziemy

i

Autor: fragles Ul. Jagiellończyka w Gorzowie

Prezydent długo musiał przekonywać radnych. Rajców niepokoi liczba drzew, jaka ma być przy okazji wycięta. Wstępne założenia mówią o ponad 90 sztukach, które miałyby pójść pod topór. Po dyskusji prezydent zgodził się na utworzenie specjalnego zespołu, w skład którego wejdą przedstawiciele wszystkich klubów, którzy będą uczestniczyć w pracach projektowych. Zdaniem radnych można znaleźć rozwiązania, które pozwolą ocalić wiele z tych drzew. Takie spotkanie przewidziano na lipiec.