gorzów biblioteka papusza2

i

Autor: Fragles Biblioteka w Gorzowie.

Gorzów: Dawny czar kawiarnianego życia, czyli "Wenecja" w bibliotece

2021-02-15 17:30

Biblioteka prosi o pomoc gorzowian. Chodzi o archiwalia i wspomnienia z dawnych kawiarni i restauracji. Książnica poszukuje zdjęć, elementów wystroju, a także wspomnień. Wszystko po to, żeby odtworzyć nastrój i wygląd „Wenecji”, niezwykle popularnej w latach 60-tych kawiarni. W ten sposób biblioteka świętować będzie swój jubileusz.

Masz zdjęcia, menu, a może filiżankę... z gorzowskiej kawiarni? - zgłoś się do biblioteki. Książnica realizuje projekt "Cafe Wenecja". Chce przypomnieć legendarny lokal, który mieścił się nad Kłodawką i próbuje odtworzyć jego wnętrza. Bibliotka poszukuje archiwalne fotografie i elementów wystrojów gorzowskich kawiarni i restauracji z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych. Zbierane są również... wspomnienia. Jeżeli ktoś był bywalcem gorzowskich lokali w tamtych latach, też może się zgłosić i podzielić się swoimi przeżyciami. Wenecja powstanie w bibliotece we wrześniu.

Tam, jeśli nam się uda w łączniku zorganizować odpowiednio przestrzeń, to wtedy będziemy mieli „Wenecję” po drugiej stronie Kłodawki, chociaż na jeden wieczór. I też z muzyką, tak żeby było przyjemnie. Żeby można było wysłuchać ciekawych tekstów, ale żeby można było też porozmawiać i posłuchać muzyki - mówi Sławomir Szenwald dyrektor gorzowskiej książnicy im. Zbigniewa Herberta.

Szczegółowe informacje znajdziecie pod nr tel. 95 727 70 71. Projekt "Cafe Wenecja" jest częścią obchodów 75-lecia istnienia biblioteki w Gorzowie.

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...