gorzów czad czujka

i

Autor: archiwum redakcji Czujka to niewielkie urządzenie, alarmuje o zagrożeniu.

Gorzów: Czujki czadu i dymu „straszą” mieszkańców, którzy zapomnieli, że trzeba w nich wymieniać baterie

2022-11-24 14:30

Gorzowscy strażacy podkreślają, że przyjadą do każdego wezwania, nawet jeżeli to tylko słabnąca bateria. Żeby oszczędzić im niepotrzebnej fatygi, a sobie stresu, warto po prostu wymienić w urządzeniu baterie.

Macie w domu czujkę dymu lub czadu? Sprawdźcie​ baterie, żeby niepotrzebnie nie wzywać strażaków. Ratownicy potwierdzają, że gorzowianie montują czujniki w swoich domach, wiedzą, że mogą uratować ich życie. I to jest bardzo pozytywne. Ale w związku z tym pojawił się nowy kłopot, jakiego strażacy nie przewidzieli.

Teraz jest okres, kiedy jeździmy do zdarzeń, gdzie te czujki zadziałały, a okazuje się, że działa sygnał informujący o tym, że należy wymienić w tych urządzeniach baterie. Dźwięk jaki wydaje czujka w związku ze słabą baterią, jest trochę inny niż sygnał zagrożenia - mówi Bartłomiej Mądry, z gorzowskiej straży pożarnej.

Jeżeli zamontowaliście u siebie czujnik minimum rok temu, najlepiej wymieńcie baterie, oszczędzicie sobie stresu, a strażakom niepotrzebnego przejazdu.

Strażacy przypominają, czujki czadu powinien montować każdy, kto ma termę lub ogrzewa mieszkanie gazem. Natomiast czujka dymu powinna znaleźć się w każdym domu.

QUIZ. Największe wpadki Polski na mundialach. Znasz niechlubną historię naszej kadry?

Pytanie 1 z 10
W meczu z Japonią w 2018 roku Polacy zasłynęli z?