policja woda

i

Autor: foto. Lubuska Policja

Gorzów: Bezpieczne wakacje czyli policja na wakacjach

2021-06-25 12:18

Policja będzie pomagała, radziła ale też karała​. W czasie wakacji ważny jest wypoczynek i dobra zabawa, ale mundurowi zwracają uwagę również na zdrowy rozsądek i zasady bezpieczeństwa. Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczne Wakacje".

Lubuskich funkcjonariuszy nie zabraknie przede wszystkim nad jeziorami i na drogach. To właśnie nad wodą i w drodze na letni wypoczynek najczęściej dochodzi do tragicznych zdarzeń. Nad akwenami warto pamiętać o tym, że bezpieczniej jest w miejscach strzeżonych. Nie warto też imponować umiejętnościami pływackimi przepływając jezioro bez asekuracji.

Z kolei na trasie trzeba pamiętać o dozwolonej prędkości. Wspólny mianownik w przypadku tragicznych zdarzeń na drogach i nad wodą to brawura a do tego alkohol. W ubiegłym roku w pierwszy weekend wakacji doszło do 9 wypadków- jedna osoba zginęła, a 12 zostało rannych.

Mundurowi przypominają, że przekroczenie prędkości o 50 kilometrów na godzinę może skończyć się utratą prawa jazdy. Nietrzeźwym kierowcom grożą również dwa lata więzienia.

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Trąba powietrzna zerwała dachy w Librantowej koło Nowego Sącza