Zespół Szkół Mechanicznych przygotowany do matur

i

Autor: Archiwum UM Gorzów Zespół Szkół Mechanicznych przygotowany do matur

Gorzów: Bez maskotek i zbędnych przedmiotów. O czym muszą pamiętać tegoroczni maturzyści ?

2020-06-05 16:30

W poniedziałek (8.06) w całym kraju odbędzie się egzamin maturalny dla uczniów szkół średnich. Będzie on wyjątkowy, bo z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Maseczki i środki odkażające to podstawa. Będą musieli je posiadać zarówno uczniowie jak i członkowie komisji egzaminacyjnej. Maseczki i rękawiczki będą mogły zostać ściągnięte po zajęciu miejsc w sali gdzie odbędzie się egzamin dojrzałości - Ważne aby zdający nie zapomnieli o nich przed wyjściem z domu- powiedział nam Piotr Kruk, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Gorzowie

Posłuchaj, o czym jeszcze muszą pamiętać zdający:

W Gorzowie do egzaminu dojrzałości podejdzie dokładnie​ 1162 uczniów. Egzamin będą zdawać z trzech przedmiotów obowiązkowych. To język polski, matematyka i język obcy. Do tego każdy uczeń musi wybrać przynajmniej jeden przedmiot dodatkowy np. geografia, historia czy fizyka. Egzamin składa się z dwóch części- pisemnej i ustnej - jednak w tym roku z uwagi na epidemię abiturienci zwolnieni są z tego drugiego. Chyba, że wnioskował o to sam uczeń. Takiej sytuacji nie będzie w Zespole Szkół Mechanicznych w Gorzowie.

Ilu uczniów ZSM podejdzie do pisemnej matury ? mówi Piotr Kruk , dyrektor placówki:

W poniedziałek maturzyści zasiądą do ławek o godzinie 9. Na początek język polski. Matury potrwają do 29 czerwca.

Życzymy połamania długopisów!

QUIZ: Rozpoznasz polskie miasta po jednym zdjęciu? Sprawdź!

Pytanie 1 z 20
Miasto ze zdjęcia to:
Kraków
Tak gaśnie Kraków. Piękne ujęcia z drona