Gorzów: dworzec PKP

i

Autor: Dawid9999/wikimedia.org Dworzec PKP w Gorzowie.

Gorzów: Apel do PKP o nierezygnowanie z remontu dworca

2022-04-07 16:03

Stanowisko w tej sprawie przyjęli gorzowscy radni. Polskie koleje planowały remont gorzowskiego dworca, który miał być dopasowany do projektowanego przez magistrat centrum przesiadkowego. Po rezygnacji miasta z tej inwestycji są obawy, że PKP może zaniechać prac na dworcu.

Władze Gorzowa apelują do PKP, by nie rezygnowało z remontu dworca kolejowego. ​Stanowisko w tej sprawie przyjęła Rada Miasta. Odnowiony dworzec miał współgrać z planowanym centrum przesiadkowym. Ze względów oszczędnościowych magistrat zrezygnował z tej inwestycji. W mediach pojawiły się informacje, że w związku z tym PKP może odwołać modernizację gorzowskiego dworca.

- Dla miasta byłaby to zła decyzja - uważa Marta Bejnar Bejnarowicz, radna Gorzowa – Na dworcu wschodnim nie ma toalety w ogóle, natomiast na dworcu centralnym mamy Toi Toi’a. Tak jest od roku. To pokazuje jakie są ogromne braki infrastrukturalne, jeżeli chodzi o dworzec, węzeł przesiadkowy w mieście wojewódzkim jakim jest Gorzów.

Polecany artykuł:

Gorzów: Inneko idzie w eko

Stanowisko rady ma wesprzeć prezydenta, który rozmawia z władzami kolei. PKP ogłosiło przetarg w lutym. W ostatnich dniach przedłużyło termin składania ofert do 10 kwietnia. Gorzowscy urzędnicy liczą, że oznacza to, że inwestycja zostanie przeprowadzona.

QUIZ. Jesteś mistrzem kierownicy? Te pytania to zweryfikują!

Pytanie 1 z 12
Przejazd na czerwonym świetle. Jest dozwolony…