Policja ćwiczenia

i

Autor: Lubuska Policja / Facebook.com

WYPADKI

Gorzów: Akcja policji i straży pod Urzędem Wojewódzkim! Co się dzieje?

2023-11-22 13:50

Wozy strażackie, policyjne, a także pogotowie ratunkowe w środę (22.11) po południu pojawiły się pod Urzędem Wojewódzkim przy ulicy Jagiellończyka. Jak się okazuje obiekt został zaatakowany przez napastnika, który wziął zakładników i zamknął się w jednym z pomieszczeń. Ale spokojnie... to tylko ćwiczenia lubuskich służb!

Straż i policja pod urzędem w Gorzowie

O sytuacji powiadomili nas mieszkańcy Gorzowa zaniepokojeni sytuacją która rozgrywa się przy ulicy Jagiellończyka. Pod Urzędem Wojewódzkim i znajdującą się tam skarbówką pojawiły się lubuskie służby. Szeroko zakrojona akcja prowadzona przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wywołała poważne obawy wśród przechodzących tamtędy mieszkańców. Jak się jednak okazuje: nie ma powodów do strachu.

Lubuskie służby ćwiczą jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach

Jak się okazuje, sceny widoczne pod Urzędem Wojewódzkim to tylko ćwiczenia sztabowe.

W wojewódzkim urzędzie prowadzone są ćwiczenia, które mają na celu usprawnienie działań policji. Tym razem wszystko toczy się wokół napastnika, który wszedł do urzędnu, zabrał zakładników i zamknął się z pokoju. Wspólne działania prowadzi policja, straż pożarna i antyterroryści" - przyznaje aspirant Ewelina Banasz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Takie działania prowadzone są regularnie, by służby mogły w jak największym stopniu nauczyć się wspólnego działania i wypracować najlepsze rozwiązania w kryzysowych sytuacjach.

Sceny niczym z filmu akcji! Sprawdź jak wyglądały ekstremalne ćwiczenia lubuskich służb w Wędrzynie

Sonda
Widziałeś kiedyś antyterrorystów w akcji?
Szkolenie antyterrorystyczne w ostrowskim Ekonomiku