Opłatek

i

Autor: archiwum se.pl

Gdzie w Gorzowie kupimy opłatek? Jakie są ceny?

2022-12-11 17:25

To rzecz, bez której nie wyobrażamy sobie Wigilijnej kolacji. Potraw może zabraknąć, sianka pod obrusem może nie być, ale opłatek to podstawa.

W opłatek w Gorzowie można zaopatrzyć się w kioskach i sklepach kościelnych lub w kancelarii parafialnej. Te kupione w kościele będą poświęcone. Jeżeli jednak nie zależy ci na poświęconym opłatku, możesz kupić go w dużych marketach lub w sklepie internetowym.

Przez wiele lat po domach w Gorzowie chodziły zakonnice i sprzedawały opłatki. Cena nie była z góry ustalona, każdy dawał "co łaska". Zwyczaj ten powoli zanikał, a dobiła go zupełnie pandemia koronawirusa. Teraz opłatki możemy kupić w parafialnych sklepach lub w samym kościele.

Gdzie kupić opłatek w Gorzowie? Sklepy stacjonarne 

Coraz więcej osób kupuje też opłatek w sieci. Cena, nawet z przesyłką jest podobna do tej, którą musielibyśmy zapłacić np. w sklepie z dewocjonaliami. W Gorzowie są dwa takie sklepy. Pierwszy, to księgarnia Świętego Antoniego, która przez wiele lat znajdowała się na skrzyżowaniu Łokietka z Dąbrowskiego. Teraz księgarnię Świętego Antoniego znajdziemy tuż przy Katedrze przy ulicy Obotryckiej 10 w Gorzowie. Drugi sklep, w którym kupimy w Gorzowie opłatki to Księgarnia Pielgrzym przy ulicy Dworcowej.

W większych miastach opłatki kupić można w większych marketach. Niestety w Gorzowie po likwidacji Tesco, jedynym większym marketem został Kaufland. Jednak ten sklep, jak i dyskonty sieciowe typu Lidl, Biedronka czy Netto opłatków nie oferują. Za mniej lub bardziej ustaloną kwotę opłatek możemy kupić u "aniołów", które spotkamy w większych galeriach handlowych. Cena - od 10 złotych do nieskończoności.