Magazynier

i

Autor: Fot. Canva Pro/Robert Kneschke

PRACA

Firmy poszukują pracowników dorywczych. Ile można zarobić? Pensja robi wrażenie

2024-03-22 12:31

Wraz ze zbliżającymi się świeami pilnie poszukiwani są pracownicy wykonujący ptzw. pracę dorywczą. Chodzi m.in. wykładanie towaru, magazynowanie czy też sprzedaż. Jak się okazuje, w tym czasie pracownicy mogą liczyć na wyższą pensję niż zazwyczaj! Ile można zarobić pracując dorywczo przed wielkanocą?

Dodatkowa praca przed Wielkanocą. Na tych stanowiskach potrzebują pracowników

Okres przed świętami wielkanocnymi to czas wzmożonej pracy w niektórych sektorach. Przygotowując się do świąt, ludzie kupują więcej żywności i rozglądają się za drobiazgami, które mogą dać bliskim w prezencie. To z kolei sprawia, że sklepy mają więcej klientów, a firmy dostawcze więcej zamówień. Z tego też powodu obecnie jest coraz więcej ogłoszeń o pracę dorywczą.

Potrzebni są m.in. magazynierzy, pakowacze, pracownicy sklepów czy doręczyciele.

Jak wynika z raportu Tikrow pt. „Rynek Pracowników Szeregowych. Perspektywa dla retailu, produkcji i logistyki”, w tym roku aż 56 procent firm ma zamiar zwiększyć zatrudnienie na wyżej wymienionych stanowiskach.

W samym sektorze produkcyjnym zatrudnienie pracowników dorywczych ma wzrosnąć nawet o 62 procent w porównaniu z rokiem 2023. Z usług takich pracowników na zwiększonym poziomie skorzysta też branża handlowa i logistyczna.

Tyle zarabia pracownik dorywczy

Jak się okazuje wszyscy, którzy zdecydują się na podjęcie dorywczej pracy tuż przed Wielkanocą, mogą liczyć na bardzo atrakcyjne zarobki.

Dla przykładu: za fuchę przy wykładaniu towaru w dyskoncie można zarobić nawet 34 zł za godzinę, co w ogólnym rozrachunku daje 270 zł na dzień. Podobnie stawki wyglądają w przypadku magazynierów, którzy jednak muszą się liczyć z 12-godzinnym dniem pracy (co oczywiście obije się z korzyścią na portfelu).

Jeszcze więcej zarobi sprzedawca, którego wypłata może wynieść nawet 35 zł za godzinę, czyli 280 złotych za dzień pracy.

Tak wygląda 44-latka, która zarabia tysiące złotych za... nocne przytulanie

Sonda
Pracowałeś/aś kiedyś dorywczo?
Praca rybaków na Półwyspie Helskim