ZKS 1 Gorzów

i

Autor: www.google.maps.pl

OŚWIATA

Dyrektorka odwołana ze stanowiska po aferze w ZKS 1. Wszystko w trosce o dobro uczniów

2024-04-11 11:48

Decyzją prezydenta Gorzowa, ze swojej funkcji odwołana została dotychczasowa dyrektorka Zespołu Kształcenia Specjalnego nr 1, Monika Jurgielewicz-Wojtaszek. To pokłosie decyzji, jakie zapadły na nadzwyczajnej radzie pedagogicznej zwołanej w środę (10.04) przez nauczycieli placówki. Chodzi o brak współpracy, a nawet mobbing.

Dzieci nie chcą chodzić do szkoły. Trudna sytuacja w ZKS 1

O tym, że źle się dzieje w ZKS nr 1 w Gorzowie zrobiło się głośno w połowie marca, gdy na słup elektryczny przy ulicy Olimpijskiej wszedł jeden z nauczycieli placówki. Mężczyzna chciał w ten sposób zwrócić uwagę na problemy, z którymi boryka się szkoła. Za większość z nich miała odpowiadać dyrektorka, pełniąca tę funkcję od września.

Pod koniec marca rodzice spotkali się w tej z lubuskim kuratorem oświaty i władzami miasta, domagając się odwołania dyrektorki. Dlaczego? Zarzucali jej m.in. brak współpracy, brak znajomości dzieci i ich potrzeb, a nawet mobbing względem nauczycieli.

Dyrektorka odwołana ze stanowiska

W środę w szkole odbyła się nadzwyczajna rada pedagogiczna, której głównym punktem było głosowanie nad odwołaniem dyrektorki ze stanowiska. W głosowaniu wzięło udział 37 nauczycieli. Aż 30 opowiedziało się za odwołaniem.

W tej sytuacji Prezydent Miasta Jacek Wójcicki, chcąc doprowadzić do uzdrowienia sytuacji w szkole, do przywrócenia w niej należytej atmosfery, niezbędnej do prowadzenia właściwych procesów - dydaktycznego, wychowawczego i opieki nad uczniami z niepełnosprawnością, kierując się dobrem uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, zdecydował o odwołaniu z dniem 11 kwietnia br. dyrektorki szkoły" informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy prezydenta Gorzowa.

Pełniącym obowiązku dyrektora został na tę chwilę zastępca dyrektora Piotr Kruk.

Zobacz też: TOP 5 najlepszych liceów w Gorzowie

Sonda
Lubisz się uczyć?
Rodzina pięcioraczków z Horyńca w Tajlandii. Czy dzieci porzuciły szkołę? Pani Dominika zaskoczyła wszystkich