gorzó zakażny

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Przy Walczaka oddział w gotowości.

Dwóch nowych pacjentów w szpitalu zakaźnym w Gorzowie

2020-06-18 18:48

Są to dwaj mężczyźni, którzy przejeżdżali przez nasze województwo. Wracali z wycieczki zagranicznej i test na koronawirusa dał u nich wynik pozytywny. Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego przebywają na oddziale przy ul. Walczaka.

Tych dwóch pacjentów pojawiło się w Gorzowie w środę (17.06). Ich stan jest oceniany jako dobry. Był to dzień, w którym padł dobowy rekord zakażeń w Lubuskiem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ośmiu przypadkach w naszym regionie. W porównaniu do innych województw to mała liczba chorych na COVID- 19.

Pozostała piątka pacjentów to -  jedna osoba z powiatu słubickiego- 70-letnia kobieta oraz mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Cztery przypadki koronawirusa odnotowano w powiecie żarskim.

Jak informuje wojewoda lubuski- zmianie uległy dane. Pacjenta (lekarza) ujętego w statystykach w Gorzowie, przepisano do powiatu międzyrzeckiego. Z kolei osobę z powiatu żarskiego wykreślono z wykazu zakażonych. Aktualna liczba chorych w Lubuskiem to 140, a już 107 osób wyleczono.

Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]

Pytanie 1 z 18
Według jednej z legend kot ocalił Mahometa przed:
Jesteś prawdziwym kociarzem? Sprawdź, ile wiesz o kotach! [QUIZ]