gorzów stara bimba

i

Autor: UM Gorzów Wielkopolski Informacji turystycznej w starej bimbie nie ma już od...11 lat.

Czy w Gorzowie w końcu powstanie Punkt Informacji Turystycznej?

2022-01-28 12:46

Stwórzmy w końcu punkt informacji turystycznej z prawdziwego zdarzenia - apeluje gorzowski radny. Pomysłodawca - Piotr Wilczewski z klubu Koalicji Obywatelskiej przekonuje, że nie chodzi o kiosk z pocztówkami i magnesami.

Docelowo w punkcie można by kupić masło z renety landsberskiej, koszulkę z logo Gorzowa, ale też przewodnik, czy książkę o naszym mieście. Według miejskiego rajcy mogłoby to też być miejsce spotkań gorzowian.

TOP 5 [AKTORZY VS GRY] UNCHARTED poza podium | ESKA XD - Hotplota #41

Przede wszystkim chodzi jednak o zebranie wysiłków kilku instytucji w jednym miejscu. Mówi radny Wilczewski:

Obecnie mamy problem z zebraniem informacji o mieście i o rejonie. Część wydaje miasto, część powiat, stowarzyszenie, czy PTTK. Takie miejsce mogłoby połączyć różne podmioty i stworzyć całościową ofertę dla mieszkańców Gorzowa, okolicznych gmin i turystów odwiedzających miasto, czy też całe województwo.

W interpelacji do prezydenta radny zainspirował się punktem Halo Rybnik, który powstał w mieście o podobnej wielkości. Gdzie taka informacja turystyczna miałaby się znaleźć w Gorzowie? Rajca wymienia remontowaną właśnie Przemysłówkę lub któryś z pustych lokali w centrum.

Test na inteligencję. Jesteś bystry, czy tylko ci się wydaje?

Pytanie 1 z 10
W przemysłowej pralni pięć pralek w ciągu pięciu minut wypierze 5 kg prania. Ile czasu będzie potrzebowało 100 pralek, aby wyprać 100 kg prania?