Gorzowska policja kontroluje punkty sprzedaży alkoholu

i

Autor: Materiały prasowe KMP Gorzów

Czy niepełnoletni kupują alkohol w Gorzowie? Policja sprawdza punkty sprzedaży. Czy ktoś został złapany? Są statystyki

2023-02-07 9:32

W Lubuskiem cały czas trwają ferie zimowe. Pełne ręce roboty mają policjanci, którzy oprócz sprawdzania autokarów i różnych innych form podróżowania najmłodszych, kontrolują także sklepy spożywcze, gdzie sprzedawane są trunki wysokoprocentowe.

To kolejne działania realizowane w czasie ferii zimowych. Funkcjonariusze przypominają o konsekwencjach prawnych sprzedaży alkoholi nieletnim. Dotychczas nie odnotowano nieprawidłowości.

Trwające ferie to czas wytężonej pracy dla policjantów. Funkcjonariusze prewencji realizują wiele kontroli wspólnie z sanepidem. Spotykają się z dziećmi i młodzieżą, prowadząc przy tym rozmowy profilaktyczne o bezpieczeństwie. W czasie ferii sprawdzają także sklepy pod kątem sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Dotychczas nie odnotowano nieprawidłowości. Policyjne kontrole będą kontynuowane także w kolejnych dniach.

Sprzedaż alkoholu nieletnim jest surowo zabronione

Policjanci podczas wizyty w sklepie rozmawiają ze sprzedawcami przede wszystkim o konsekwencjach prawnych. Polskie prawo zabrania sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. W przypadku wątpliwości co do pełnoletniości nabywcy, sprzedający uprawniony jest do żądania okazania dokumenty stwierdzającego wiek. Policjanci przypominają, że sprzedaż lub podawanie napojów alkoholowych w wypadkach, gdy jest to zabronione albo bez wymaganego zezwolenia lub wbrew warunkom, podlega grzywnie, lub można nałożyć zakaz prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na sprzedaży lub podawaniu alkoholu. Obowiązki dotyczą także właściciela punktu sprzedaży, który musi zadbać o to, by podległy personel respektował obowiązujące przepisy.

Sonda
Pochwalasz skuteczną akcję policjantów?