Zanieczyszczona woda w gminie Dywity. Mieszkańcy kilku miejscowości powinni uważać!

i

Autor: pexels.com Zanieczyszczona woda w gminie Dywity. Mieszkańcy kilku miejscowości powinni uważać!

WODA

Część gorzowian ma już ciepłą wodę w kranach. Niektórzy wciąż czekają

2023-07-06 9:46

Cały czas trwają prace inwestycyjne prowadzone przez gorzowską elektrociepłownię, co związane jest z czasowym wyłączeniem ciepłej wody. Mimo, że utrudnienia miały potrwać do piątku (07.07) to niektórzy mieszkańcy informują, że ciepła woda wróciła już do kranów. Gdzie?

Cały tydzień bez ciepłej wody

Takiej sytuacji dawno w Gorzowie nie było. W poniedziałek (03.07) wyłączona została ciepła woda we wszystkich budynkach podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wszystko przez prace inwestycyjne gorzowskiej elektrociepłowni polegające na budowie nowej kotłowni szczytowo-rezerwowej zasilanej gazem.

Z utrudnieniami musieli się mierzyć nie tylko sami mieszkańcy, ale także obiekty sportowe, jak np. Słowianka. Z uwagi na brak ciepłej wody przez cały tydzień baseny są zamknięte.

Zgodnie z zapowiedziami gorzowskiej elektrociepłowni ciepła woda miałaby powrócić do kranów w piątek, ale w niektórych budynkach była dostępna już w środę od południa.

Ciepła woda wróciła do kranów, ale nie wszędzie

W tej chwili ciepłą wodę mają m.in. mieszkańcy Piasków, Kwadratu, ul. Staszica, Matejki i Fredry (ale nie na całym osiedlu Staszica - na Marcinkowskiego wciąż leci wyłącznie zimna), ul. Piłsudskiego, niektórych budynków na Górczynie i osiedlu Słonecznym.

Pozostali mieszkańcy muszą jeszcze chwilę poczekać, ale wszystko wskazuje na to, że ciepła woda wróci wcześniej niż zakładano.

Sonda
Czy brak cieplej wody to dla Ciebie duże utrudnienie?
Skażona woda w Bielsku-Białej. Będzie śledztwo w tej sprawie