gorzów dps święta 1

i

Autor: flickr.com zdjęcie ilustracyjne

Byli w szoku. Gorzowska akcja "Listy do Mikołaja" to strzał w dziesiątkę!

2022-12-15 16:17

Pracownicy Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta do tej pory nie kryją zaskoczenia jak otwarte serca i portfele mają gorzowianie. Dosłownie w kilka godzin zadeklarowali, że zrobią paczki dla seniorów z DPS-ów.

Gorzowscy urzędnicy zaczerpnęli pomysł ze Szlachetnej Paczki. Mieszkańcy przygotowali prezenty dla seniorów z dwóch Domów Pomocy Społecznej. Podopieczni chcieli dostać zimową odzież, były też prośby o telefon z dużym ekranem czy golarkę. O co najczęściej prosili?

- Byliśmy w szoku jak szybko, bo w kilka godzin, znaleźli się darczyńcy. Słodycze i kawa najczęściej pojawiały się w "zamówieniach", ale tego podopieczni chcieli, choć mają to zagwarantowane. Dziękuje mieszkańcom za zaangażowanie. Te prezenty sprawią seniorom radość – mówi Eliza Rudnicka, dyrektor wydziału spraw społecznych UM.

gorzów dps święta 2

i

Autor: materiały UM Gorzów Gorzowscy podopieczni DPS-ów czekają na podarki.

Paczki są zwożone do magazynu, a tuż przed Wigilią czyli 23 grudnia dostaną je mieszkańcy domów pomocy społecznej przy ul. Podmiejskiej-Bocznej oraz Walczaka. Obdarowanych zostanie w sumie prawie 60 osób. Prawdopodobnie akcja "Listy do Mikołaja" odbędzie się także w przyszłym roku.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Warszawie

Jak powinieneś spędzić święta? Rozwiąż QUIZ i sprawdź!

Pytanie 1 z 7
Kiedy zaczynasz przygotowania do Bożego Narodzenia?