pieniądze

i

Autor: Pixabay

Budżet w Filharmonii Gorzowskiej ledwie się dopina, a jeszcze nie nadeszła zima

2022-09-24 11:10

W Filharmonii Gorzowskiej trwa walka o utrzymanie płynności finansowej. Na horyzoncie jest zima po podwyżce cen mediów i znaczne podniesienie pensji minimalnych.

Obiekt na Dolinkach jest ogromny, takie są też koszty jego utrzymania. W tym roku koszty działalności mają zamknąć się w 6 milionach złotych, to praktycznie cała dotacja celowa. Wygenerowane przychody właściwie w całości idą na działalność merytoryczną.

Obniż swoje rachunki za ogrzewanie

Czy zostanie coś na czarną godzinę - zależy od wyników sprzedaży biletów i wynajmu sali. Światełko w tunelu widzi dyrektor placówki - Joanna Pisarewicz:

Podejmujemy różnego rodzaju działania, które mają na celu zapewnienie finansowania naszej działalności. Myślę, że już wkrótce będziemy mogli się podzielić dobrą wiadomością.

Pracownicy Filharmonii nie próżnują. Złożyli w tym roku 13 wniosków o finansowanie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa - 6 z nich zakończyło się sukcesem, co dało łącznie dodatkowe 400 tysięcy złotych. 300 tys. udało się pozyskać też od Województwa Lubuskiego.

QUIZ. Historia i teraźniejszość. Większość pada przy piątym pytaniu!

Pytanie 1 z 10
Bolesław Chrobry został koronowany na króla Polski w...