oiom pawilon1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Nowy pawilon będzie połączony ze szpitalem.

Budowa OIOM-u idzie lepiej niż przewiduje harmonogram [FOTO]

2020-04-27 9:30

To w Gorzowie nie zdarza się często, by inwestycja szła zgodnie z planem. W przypadku gorzowskiego szpitala wyprzedza plany o miesiąc. Oby nie zapeszyć...

Budynek widoczny jest z daleka w kompleksie szpitalnym przy Dekerta. Niestety koronawirus pokrzyżował nieco szyki, bo nie można było zawiesić wiechy. Zmiany wprowadzono także w organizacji pracy.  Wewnątrz obiektu kładzone są instalacje do mediów, a na zewnątrz powstaje elewacja. Fizycznie na miejscu działa około 60 osób, które korzystają ze środków dezynfekujących i ochrony osobistej. Pozostali kierują pracą z domów.

oiom pawilon2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Górna część budynku.

- Do zamknięcia stanu surowego brakuje tylko okien. Główne prace związane są z budową tunelu komunikacyjnego łączącego nowy pawilon z istniejącymi budynkami szpitala - wyjaśnia Konrad Forjasz, kierownik budowy.

Jak powiedział Jerzy Ostrouch, prezes szpitala- jest pod wrażeniem zaawansowania prac i tego, w jaki sposób budowa jest prowadzona. Istotne jest to, że rozbudowa intensywnej terapii zwiększy ilość łóżek 10 na 22.

oiom pawilon3

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Wewnątrz montowane są instalacje.

Przypomnijmy - w nowym pawilonie mieścić się będą: OIOM, Klinika Hematologii oraz Bank Komórek Macierzystych. Mają być one gotowe w kwietniu przyszłego roku. Budowa kosztuje prawie 44 miliony złotych.