Boże Ciało w Gorzowie i Zielonej Górze. Duże procesje przejdą ulicami miast

i

Autor: Pexels

Boże Ciało w Gorzowie i Zielonej Górze. Duże procesje przejdą ulicami miast

2022-06-15 11:09

W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie nazywaną świętem Bożego Ciała. Tego dnia w parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbędą się uroczyste procesje eucharystyczne – poinformował rzecznik kurii w Zielonej Górze ks. Andrzej Sapieha.

Dodał, że w Gorzowie Wielkopolskim i w Zielonej Górze, centralnym procesjom będą przewodniczyć księża biskupi. W Gorzowie procesja pod przewodnictwem bpa Pawła Sochy wyruszy z katedry po mszy św. odprawianej o godz. 10.00. Przejdzie ulicami: Chrobrego, Jagiełły, Warszawską, Sikorskiego i zakończy się homilią i błogosławieństwem na placu przed katedrą.

W Zielonej Górze procesji będzie przewodniczył bp zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński. Procesja wyruszy z kościoła Najświętszego Zbawiciela po mszy św. sprawowanej o godz. 9.30, przechodząc ulicami: Ułańską, Bohaterów Westerplatte, plac Powstańców Wielkopolskich, Mickiewicza i zakończy się przy konkatedrze. Podczas procesji okresowo będzie wstrzymywanych ruch na ulicach, którymi będą podążać wierni.

W ścisłym centrum Warszawy mieszka nietypowe stado: 3 ostronosy i człowiek

Wieczorne koncerty uwielbienia w Gorzowie i Zielonej Górze

Ks. Sapieha dodał, że nowym zwyczajem są wieczorne koncerty uwielbienia organizowane w uroczystość Bożego Ciała.

Koncert uwielbienia w Zielonej Górze odbędzie się o godz.19.30 na placu przy kościele Ducha Świętego. W Gorzowie Wielkopolskim bezpośrednio po zakończeniu centralnej procesji Bożego Ciała na placu przed katedrą rozpocznie się festyn rodzinny organizowany w ramach obchodów 40. rocznicy pieszej pielgrzymki z Gorzowa na Jasną Górę. W Głogowie (woj. dolnośląskie) o godz. 21.00 zaplanowano Wieczór Chwały w ruinach kościoła św. Mikołaja.