gorzów kultura dotacje 1

i

Autor: Daniel Adamski/gorzow.pl Festiwal Romane Dyvesa dostał 55 tysięcy dotacji.

Bieda piszczy w gorzowskiej kulturze. Za dużo wydarzeń, a za mało pieniędzy!

2021-03-03 16:44

O dotacje do gorzowskiego magistratu płynęło 101 wniosków na ponad 3 miliony złotych. Urzędnicy mieli do podziału jedynie- 600 tysięcy złotych. Jak rozdzielili tak małą pulę? To był twardy orzech do zgryzienia.

Dofinansowano 41 pomysłów na kulturalne wydarzenia w Gorzowie. Najwięcej dostało stowarzyszenie im. Papuszy- 63 tysiące złotych na dwa zadania – festiwal Romane Dyvesa i Wigilię Narodów. Do OSP Siedlice na muzyczne ognisko i wzmacnianie tradycji muzykowania trafi 55 tysięcy.

"Buziaki" na konfrontacje tańca współczesnego dostaną 44 tysiące złotych, "Mali Gorzowiacy" na jubileusz 40-lecia- 38 tysięcy, a "Aluzja" na taneczne wydarzenie- 28 tysięcy. Taka sama kwota, ale na konferencje kobiet i Zaduszki, dla fundacji Czysta Woda.

gorzów kultura dotacje 2

i

Autor: matetriał zespołu Aluzja Zespół "Aluzja" został wsparty przez miasto.

Niestety z 60 odrzuconych wniosków, dla 46-ciu powodem był brak środków. Mało pieniędzy, to mniej atrakcyjnych propozycji dla gorzowian. Pozostałe 14 ofert miało błędy formalne.

Co roku przeznaczana suma na kulturę w Gorzowie jest niewielka. Oferenci chcą, by magistrat zwiększył pulę, by była ona jak np. na sport – kilka milionów złotych. Jednak odzewu nie ma.

MATURA 2021 Szczecińscy maturzyści o próbnym egzaminie

Kiedyś to było, czyli powrót do przeszłości. Co było wtedy na topie?

Pytanie 1 z 12
Buty o których marzyła każda dziewczyna będąc w szkole jeszcze kilka/kilkanaście lat temu to ...