Autobus Gorzów

i

Autor: Jan Wojtanowski / www.um.gorzow.pl

MZK

Autobusy mogą się spóźniać. Będą też nowe kursy na stadion. Weekendowe utrudnienia i zmiany MZK w Gorzowie

2023-06-15 12:36

W związku z licznymi miejskimi imprezami, które zaplanowano już na najbliższy weekend (17-18.06) Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie informuje o planowanych zmianach. Mieszkańcy muszą się przygotować na to, że niektóre autobusy będą się spóźniać! To nie koniec, bo w niedzielę uruchomione zostaną dodatkowe kursy na stadion żużlowy, a część autobusów zmieni trasę.

Gorzowska Masa Rowerowa i opóźnienia w kursowaniu autobusów

Na sobotę (17.06) zaplanowano dużą, rowerową imprezę. W godzinach wieczornych rowerzyści przejadą ulicami kręcąc wspólnie kilometry dla Gorzowa w ramach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Wieczorna masa rozpocznie się o godzinie 20:00, a jej zakończenie przewiduje się na godzinę 21:00. Cykliści wyruszą z Parku Górczyńskiego i przejadą ulicami: Okulickiego, Kombatantów, Szarych Szeregów, Walczaka, Górczyńską, Piłsudskiego, al. Ruchu Młodzieży Niezależnej, Pomorską, Podmiejską, Trasą Nadwarciańską, Kasprzaka, Koniawską, Grobla, mostem Staromiejskim i ul. Bolesława Chrobrego aż na Stary Rynek.

W związku z powyższym mogą wystąpić utrudnienia w punktualnej realizacji rozkładów jazdy linii, których trasy przebiegają wymienionymi ulicami" czytamy w informacji Miejskiego Zakładu Komunikacji.

To nie koniec, bo więcej utrudnień należy się spodziewać w niedzielę.

Nadwarciańska Dycha w Gorzowie - autobusy będą jeżdziły inaczej

O ile w sobotę utrudnienia spodziewane są wyłącznie późnym wieczorem, o tyle w niedzielę (18.06) sytuacja komunikacyjna w mieście będzie dużo bardziej skomplikowana.

Na początek utrudnienia będą wynikały z organizacji VIII Gorzowskiej Nadwarciańskiej Dychy z GBS. To impreza biegowa, w której uczestnicy mają do pokonania dziesięciokilometrowy dystans. Wydarzenie zaplanowano w godzinach od 8:00 do 12:00 i w tym czasie zamknięty dla ruchu zostanie most Staromiejski w kierunku Zawarcia oraz ul. Fabryczna. To oznacza, że autobusy linii nr 100, 101, 103, 107, 110, 111, 112, 116, 125, 127, 133, 134 będą kursowały po zmienionych trasach:

Linie nr 101, 111, 125 od przystanku Katedra w kierunku pętli Śląska Pole Golfowe pojadą ulicami (obowiązujące przystanki): Spichrzowa, Hejmanowskiej, Warszawska (CEZiB), Trasa Nadwarciańska (Rondo Santockie), Zielona, Woskowa (Woskowa - tymczasowy), Przemysłowa, Kolejowa, Wawrzyniaka (MCK Zawarcie – tymczasowy), Śląska (Bracka – tymczasowy) i dalej stałą trasą.

Linie nr 101, 111, 125 z pętli Śląska Pole Golfowe w kierunku śródmieścia pojadą ulicami (obowiązujące przystanki): Śląska (Kwiatowa, Spokojna - tymczasowy), Wawrzyniaka (MCK Zawarcie), Kolejowa, Woskowa, Grobla (Zielona, Wał Okrężny) i od mostu Staromiejskiego powrót na trasę.

Linie nr 100, 103, 107, 110, 112, 116, 127, 134 od przystanku Katedra w kierunku Zakanala pojadą ulicami (obowiązujące przystanki): Spichrzowa, Hejmanowskiej, Warszawska (CEZiB), Trasa Nadwarciańska (Rondo Santockie), Zielona, Grobla i od przystanku Woskowa nastąpi powrót na stałe trasy.

W kierunku śródmieścia linie z Zakanala będą jeździły stałymi trasami.

Dodatkowe kursy autobusów na stadion żużlowy. Wszystko w związku z meczem

W niedzielę (18.06) o godzinie 16:30 na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie rozpocznie się mecz, w którym ebut.pl Stal Gorzów zmierzy się z Betard Spartą Wrocław. To będzie niezwykłe widowisko dla wszystkich fanów żużla, którzy według przewidywań licznie pojawią się na stadionie.

Dlatego też MZK postanowiło uruchomić dodatkowe kursy linii autobusowych nr 101 i 125.

- linia nr 101 o 14:36 i 15:36 z przystanku Londyńska w kierunku pętli Śląska Pole Golfowe;

- linia nr 125 o 14:12 i 15:12 z przystanku Ogińskiego w kierunku pętli Śląska Pole Golfowe.

Po zakończeniu zawodów żużlowych uruchomione zostaną dodatkowe kursy na wymienionych liniach z pętli Śląska Pole Golfowe.

W weekend szykuje się więc sporo wydarzeń i atrakcji, ale mieszkańcy korzystający z komunikacji miejskiej muszą się liczyć z chwilowymi trudnościami w poruszaniu się po mieście. Ale dla takich imprez warto się czasem pomęczyć! Sprawdź jak wyglądała Masa Roweorwa w ubiegłym roku:

Sonda
Korzystasz z komunikacji miejskiej?
Rowerzyści opanowali Bydgoszcz