gorzów szpital zakaż

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Pozytywnych wyników badań jest sporo.

Chorych nadal przybywa. 236 nowych zarażeń i 8 zgonów w Gorzowie i okolicy!

2020-11-19 23:01

Koronawirus nie daje za wygraną. W czwartek (19.11) niestety odnotowano największą dotychczas dobową liczbę zgonów w Lubuskiem. Jest także kolejny skok zachorowań w regionie i w całym kraju. W gorzowskim szpitalu sporo pacjentów.

Aż 32 lubuszan zmarło z powodu COVID-19. To dotychczas rekordowa liczba zgonów. Wśród nich znalazła się młoda osoba- 28-letni mieszkaniec powiatu żarskiego. Z kolei najstarsza ofiara miała 92-lata i pochodziła z powiatu gorzowskiego. W Gorzowie i okolicach zmarło 8 osób, po 6 w powiatach świebodzińskim i żarskim.

Niestety w statystykach prym wiedzie Gorzów. W czwartek pozytywny wynik testu miało 85 osób, w Zielonej Górze i w powiecie żagańskim po 84, a w powiecie gorzowskim- 51. W całym Lubuskiem odnotowano 651 nowych przypadków.

Jak podał na swoim facebook'u Robert Surowiec, wiceprezes szpitala- na oddziałach leczonych jest 239 zarażonych, w tym dwoje dzieci. Na intensywnej terapii przebywa 15 osób.

Więcej zachorowań pojawiło się także w kraju- prawie 24 tysiące mieszkańców. Ważne jest by cały czas zachowywać reżim sanitarny.

Krystyna Ptok: Pielęgniarki umierają z przepracowania [Super Raport]