Karta Dużej Rodziny

i

Autor: www.gorzow.pl Karta Dużej Rodziny

Zawieszone wydawanie Kart Mieszkańca, Seniora czy Dużej Rodziny

2020-03-16 17:29

To kolejne zmiany, które wprowadza gorzowski magistrat. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Chodzi o to, by mieszkańcy jak najrzadziej wychodzili z domów i unikali ducych skupisk ludzi> Tym razem ograniczenia dotyczą wydawania kart.

Wydawanie kart zostaje zawieszone aż do odwołania. Chodzi o Gorzowską Kartę Mieszkańca, Gorzowską Kartę Seniora, Gorzowską Kartę Dużej Rodziny i Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny. Przypomnijmy: posiadanie kart uprawnia do różnego rodzaju zniżek i ulg, m.in. w sklepach czy instytucjach kultury.

To oznacza też pewne zmiany dla rodziców lub opiekunów dzieci ubiegających się o przyjęcie do żłobków miejskich. Przypomnijmy: podsiadanie Karty Mieszkańca lub Karty Dużej Rodziny uprawniało do otrzymania dodatkowych punktów przy rekrutacji. Osoby, które w tym celu chciały się więc ubiegać o jej wydanie powinny złożyć stosowane oświadczenie. Wzór można znaleźć na oficjalnej miejskiej stronie: www.gorzow.pl. Jest na to cza do 30. kwietnia, czyli do końca trwania naboru.

Później, gdy wydawanie kart zostanie wznowione, zainteresowani będą mieli czas do 14. maja, by przedłożyć je dyrekcji wybranego żłobka.

Na terenie Gorzowa funkcjonują obecnie cztery miejskie żłobki. To placówki znajdujące się przy ulicach: Maczka, Wróblewskiego, Obotryckiej i Słonecznej.